Strona główna

Noc Naukowców 2017

20170929 180629

Pokazy, warsztaty, wykłady, fascynujący świat nauk biologiczno-medycznych: to wszystko mogli zobaczyć uczniowie, którzy w tym roku wybrali się na Małopolską Noc Naukowców.


Nasi uczniowie już po raz kolejny uczestniczyli w tym wydarzeniu. Grupa Młodych Naukowców z klas 5 wraz z p. Agnieszką Musiał i p. Marysią Łuszczkiewicz udała się na Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt oraz Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.

Dlaczego należy sprzątać po swoim psie? Czy moższ złapać robaka od swojego psiaka? Czy ryby głębinowe świecą? Czyje to kości? – to tylko niektóre z pytań, na jakie mogli znaleźć odpowiedź uczniowie, którzy uczestniczyli w warsztatach. Czekamy z niecierpliwością na następne w przyszłym roku!

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Poniedziałek 2017-12-18, 3. tydz. Adwentu
    Mt 1,18-24
    Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem prawym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie. Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: „Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów”. A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez proroka: „Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy «Bóg z nami»”. Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Noc Naukowców 2017