Strona główna

Noc Naukowców 2017

20170929 180629

Pokazy, warsztaty, wykłady, fascynujący świat nauk biologiczno-medycznych: to wszystko mogli zobaczyć uczniowie, którzy w tym roku wybrali się na Małopolską Noc Naukowców.


Nasi uczniowie już po raz kolejny uczestniczyli w tym wydarzeniu. Grupa Młodych Naukowców z klas 5 wraz z p. Agnieszką Musiał i p. Marysią Łuszczkiewicz udała się na Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt oraz Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.

Dlaczego należy sprzątać po swoim psie? Czy moższ złapać robaka od swojego psiaka? Czy ryby głębinowe świecą? Czyje to kości? – to tylko niektóre z pytań, na jakie mogli znaleźć odpowiedź uczniowie, którzy uczestniczyli w warsztatach. Czekamy z niecierpliwością na następne w przyszłym roku!

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Środa 2018-03-21, 5. tydz. Wielkiego Postu
    J 8,31-42
    Jezus powiedział do Żydów, którzy Mu uwierzyli: „Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli”. Odpowiedzieli Mu: „Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy poddani w niczyją niewolę. Jakżeż Ty możesz mówić: «Wolni będziecie?»” Odpowiedział im Jezus: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu. A niewolnik nie przebywa w domu na zawsze, lecz Syn przebywa na zawsze. Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni. Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, ale wy usiłujecie Mnie zabić, bo nie przyjmujecie mojej nauki. Głoszę to, co widziałem u mego Ojca, wy czynicie to, coście słyszeli od waszego ojca”. W odpowiedzi rzekli do Niego: „Ojcem naszym jest Abraham”. Rzekł do nich Jezus: „Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama. Teraz usiłujecie Mnie zabić, człowieka, który wam powiedział prawdę usłyszaną u Boga. Tego Abraham nie czynił. Wy pełnicie czyny ojca waszego”. Rzekli do Niego: „Myśmy się nie narodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga”. Rzekł do nich Jezus: „Gdyby Bóg był waszym ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał”.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Noc Naukowców 2017

 

 

nabor2