Strona główna

Noc Naukowców 2017

20170929 180629

Pokazy, warsztaty, wykłady, fascynujący świat nauk biologiczno-medycznych: to wszystko mogli zobaczyć uczniowie, którzy w tym roku wybrali się na Małopolską Noc Naukowców.


Nasi uczniowie już po raz kolejny uczestniczyli w tym wydarzeniu. Grupa Młodych Naukowców z klas 5 wraz z p. Agnieszką Musiał i p. Marysią Łuszczkiewicz udała się na Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt oraz Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.

Dlaczego należy sprzątać po swoim psie? Czy moższ złapać robaka od swojego psiaka? Czy ryby głębinowe świecą? Czyje to kości? – to tylko niektóre z pytań, na jakie mogli znaleźć odpowiedź uczniowie, którzy uczestniczyli w warsztatach. Czekamy z niecierpliwością na następne w przyszłym roku!

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Piątek 2017-10-20, Wspomnienie Św. Jana Kantego, Kapłana
    Łk 12,1-7
    Kiedy wielotysięczne tłumy zebrały się koło Jezusa, tak że jedni cisnęli się na drugich, zaczął mówić najpierw do swoich uczniów: «Strzeżcie się kwasu, to znaczy obłudy faryzeuszów. Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome. Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach. Lecz mówię wam, przyjaciołom moim: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic więcej uczynić nie mogą. Pokażę wam, kogo się macie obawiać: Bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła. Tak, mówię wam: Tego się bójcie. Czyż nie sprzedają pięciu wróbli za dwa asy? A przecież żaden z nich nie jest zapomniany w oczach Bożych. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli».

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Noc Naukowców 2017