KONKURS RECYTATORSKI „WIERSZYKI CHOCHLIKI”

23 konkurs recytatorskiZapraszamy do udziału w Konkursie Recytatorskim "Wierszyki Chochliki"!

REGULAMIN KONKURSU:

1. Nazwa konkursu
Konkurs recytatorski „Wierszyki chochliki”
2. Tematyka
Wesoła, żartobliwa, humorystyczna poezja dla dzieci
3. Organizator
Świetlica szkolna Publicznej Szkoły Sióstr Salezjanek im. bł. Laury Vicuna w Krakowie (nauczyciele świetlicy: Anna Słoboda, Marlena Tworzydło)
4. Miejsce konkursu
5. Termin
Prezentacja wierszy 29 listopada o godzinie 14.00
Zapisy u wychowawców świetlicy do 15 listopada

6. Cele konkursu:
 zainteresowanie dzieci poezją,
 rozwijanie zdolności recytatorskich,
 zachęcanie uczniów do prezentacji swoich umiejętności,
 popularyzacja twórczości J. Brzechwy, J. Tuwima, M. Konopnickiej, D. Wawiłow i innych autorów.

7. Kryteria oceny:
 dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie,
 interpretacja tekstu (tempo, intonacja, dykcja),
 ogólne wrażenia artystyczne (strój, rekwizyty, gesty).
8. Ocena uczestników konkursu:
Oceny występów konkursowych dokona jury powołane przez organizatorki.

• Poniedziałek 2017-11-20, Wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, Kapłana
    Łk 18,35-43
    Kiedy Jezus zbliżył się do Jerycha, jakiś niewidomy siedział przy drodze i żebrał. Gdy usłyszał, że tłum przeciąga, dowiadywał się, co się dzieje. Powiedzieli mu, że Jezus z Nazaretu przechodzi. Wtedy zaczął wołać: „Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!” Ci, co szli na przedzie, nastawali na niego, żeby umilkł. Lecz on jeszcze głośniej wołał: „Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!” Jezus przystanął i kazał przyprowadzić go do siebie. A gdy się zbliżył, zapytał go: „Co chcesz, abym ci uczynił?” Odpowiedział: „Panie, żebym przejrzał”. Jezus mu odrzekł: „Przejrzyj, twoja wiara cię uzdrowiła”. Natychmiast przejrzał i szedł za Nim, wielbiąc Boga. Także cały lud, który to widział, oddał chwałę Bogu.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności KONKURS RECYTATORSKI „WIERSZYKI CHOCHLIKI”