KONKURS RECYTATORSKI „WIERSZYKI CHOCHLIKI”

23 konkurs recytatorskiZapraszamy do udziału w Konkursie Recytatorskim "Wierszyki Chochliki"!

REGULAMIN KONKURSU:

1. Nazwa konkursu
Konkurs recytatorski „Wierszyki chochliki”
2. Tematyka
Wesoła, żartobliwa, humorystyczna poezja dla dzieci
3. Organizator
Świetlica szkolna Publicznej Szkoły Sióstr Salezjanek im. bł. Laury Vicuna w Krakowie (nauczyciele świetlicy: Anna Słoboda, Marlena Tworzydło)
4. Miejsce konkursu
5. Termin
Prezentacja wierszy 29 listopada o godzinie 14.00
Zapisy u wychowawców świetlicy do 15 listopada

6. Cele konkursu:
 zainteresowanie dzieci poezją,
 rozwijanie zdolności recytatorskich,
 zachęcanie uczniów do prezentacji swoich umiejętności,
 popularyzacja twórczości J. Brzechwy, J. Tuwima, M. Konopnickiej, D. Wawiłow i innych autorów.

7. Kryteria oceny:
 dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie,
 interpretacja tekstu (tempo, intonacja, dykcja),
 ogólne wrażenia artystyczne (strój, rekwizyty, gesty).
8. Ocena uczestników konkursu:
Oceny występów konkursowych dokona jury powołane przez organizatorki.

• Środa 2018-07-18, 15. tydz. zwykły
    W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: „Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności KONKURS RECYTATORSKI „WIERSZYKI CHOCHLIKI”