KONKURS RECYTATORSKI „WIERSZYKI CHOCHLIKI”

23 konkurs recytatorskiZapraszamy do udziału w Konkursie Recytatorskim "Wierszyki Chochliki"!

REGULAMIN KONKURSU:

1. Nazwa konkursu
Konkurs recytatorski „Wierszyki chochliki”
2. Tematyka
Wesoła, żartobliwa, humorystyczna poezja dla dzieci
3. Organizator
Świetlica szkolna Publicznej Szkoły Sióstr Salezjanek im. bł. Laury Vicuna w Krakowie (nauczyciele świetlicy: Anna Słoboda, Marlena Tworzydło)
4. Miejsce konkursu
5. Termin
Prezentacja wierszy 29 listopada o godzinie 14.00
Zapisy u wychowawców świetlicy do 15 listopada

6. Cele konkursu:
 zainteresowanie dzieci poezją,
 rozwijanie zdolności recytatorskich,
 zachęcanie uczniów do prezentacji swoich umiejętności,
 popularyzacja twórczości J. Brzechwy, J. Tuwima, M. Konopnickiej, D. Wawiłow i innych autorów.

7. Kryteria oceny:
 dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie,
 interpretacja tekstu (tempo, intonacja, dykcja),
 ogólne wrażenia artystyczne (strój, rekwizyty, gesty).
8. Ocena uczestników konkursu:
Oceny występów konkursowych dokona jury powołane przez organizatorki.

• Czwartek 2018-01-18, 2. tydz. zwykły
    Mk 3,7-12
    Jezus oddalił się ze swymi uczniami w stronę jeziora. A szło za Nim wielkie mnóstwo ludu z Galilei. Także z Judei, z Jerozolimy, z Idumei i Zajordania oraz z okolic Tyru i Sydonu szło do Niego mnóstwo wielkie na wieść o Jego wielkich czynach. Toteż polecił swym uczniom, żeby łódka była dla Niego stale w pogotowiu ze względu na tłum, aby się na Niego nie tłoczyli. Wielu bowiem uzdrowił i wskutek tego wszyscy, którzy mieli jakieś choroby, cisnęli się do Niego, aby się Go dotknąć. Nawet duchy nieczyste na Jego widok padały przed Nim i wołały: „Ty jesteś Syn Boży”. Lecz On surowo im zabraniał, żeby Go nie ujawniały.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności KONKURS RECYTATORSKI „WIERSZYKI CHOCHLIKI”