Strona główna

„Książka nas łączy”

Miesiąc bibliotek

Za nami październik i kolejne już z rzędu świętowanie Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w tym roku pod hasłem „Książka nas łączy”. W naszej bibliotece czekały na Was konkursy i niespodzianki, w każdym tygodniu inne: w pierwszym mogliście wybrać sobie zakładkę do książki, w następnym wylosowaliście ponad 100 gadżetów w bibliotecznej loterii, w kolejnych dniach mogliście zabrać do domu książki w ramach akcji Bookcrossing, a w ostatnim na niektórych przerwach dostać cukierek przy wypożyczeniu. Na terenie szkoły mogliście znaleźć plakaty o książkach, czytaniu i bibliotece. Na dwa konkursy fotograficzne „Bajeczne zdjęcie” oraz „Czytamy wszędzie”  wpłynęło sporo ciekawych i zabawnych zdjęć. Wzięliście też udział w zabawie detektywistycznej „Operacja czytanie”, która została zorganizowana we współpracy z księgarnią Między Kartkami.

Dziękujemy Wam za ten wspólny czas, radosne świętowanie i wszystkie odwiedziny, bo w niektórych dniach biblioteka pękała w szwach!

Nauczyciele - bibliotekarze

A w galerii garstka wspomnień z całego miesiąca.

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Czwartek 2018-03-22, 5. tydz. Wielkiego Postu
    J 8,51-59
    Jezus powiedział do Żydów: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Jeśli kto zachowa moją naukę, nie zazna śmierci na wieki”.
    Rzekli do Niego Żydzi: „Teraz wiemy, że jesteś opętany. Abraham umarł i prorocy, a Ty mówisz: «Jeśli kto zachowa moją naukę, ten śmierci nie zazna na wiek». Czy Ty jesteś większy od ojca naszego Abrahama, który przecież umarł? I prorocy pomarli. Kim Ty siebie czynisz?” Odpowiedział Jezus: „Jeżeli Ja sam siebie otaczam chwałą, chwała moja jest niczym. Ale jest Ojciec mój, który Mnie chwałą otacza, o którym wy mówicie: «Jest naszym Bogiem», ale wy Go nie znacie. Ja Go jednak znam. Gdybym powiedział, że Go nie znam, byłbym podobnie jak wy kłamcą. Ale Ja Go znam i słowo Jego zachowuję. Abraham, ojciec wasz, rozradował się z tego, że ujrzał mój dzień, ujrzał go i ucieszył się”. Na to rzekli do Niego Żydzi: „Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?” Rzekł do nich Jezus: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Zanim Abraham stał się, Ja jestem”. Porwali więc kamienie, aby je rzucić na Niego. Jezus jednak ukrył się i wyszedł ze świątyni.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności „Książka nas łączy”

 

 

nabor2