Strona główna

„Książka nas łączy”

Miesiąc bibliotek

Za nami październik i kolejne już z rzędu świętowanie Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w tym roku pod hasłem „Książka nas łączy”. W naszej bibliotece czekały na Was konkursy i niespodzianki, w każdym tygodniu inne: w pierwszym mogliście wybrać sobie zakładkę do książki, w następnym wylosowaliście ponad 100 gadżetów w bibliotecznej loterii, w kolejnych dniach mogliście zabrać do domu książki w ramach akcji Bookcrossing, a w ostatnim na niektórych przerwach dostać cukierek przy wypożyczeniu. Na terenie szkoły mogliście znaleźć plakaty o książkach, czytaniu i bibliotece. Na dwa konkursy fotograficzne „Bajeczne zdjęcie” oraz „Czytamy wszędzie”  wpłynęło sporo ciekawych i zabawnych zdjęć. Wzięliście też udział w zabawie detektywistycznej „Operacja czytanie”, która została zorganizowana we współpracy z księgarnią Między Kartkami.

Dziękujemy Wam za ten wspólny czas, radosne świętowanie i wszystkie odwiedziny, bo w niektórych dniach biblioteka pękała w szwach!

Nauczyciele - bibliotekarze

A w galerii garstka wspomnień z całego miesiąca.

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Poniedziałek 2017-11-20, Wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, Kapłana
    Łk 18,35-43
    Kiedy Jezus zbliżył się do Jerycha, jakiś niewidomy siedział przy drodze i żebrał. Gdy usłyszał, że tłum przeciąga, dowiadywał się, co się dzieje. Powiedzieli mu, że Jezus z Nazaretu przechodzi. Wtedy zaczął wołać: „Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!” Ci, co szli na przedzie, nastawali na niego, żeby umilkł. Lecz on jeszcze głośniej wołał: „Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!” Jezus przystanął i kazał przyprowadzić go do siebie. A gdy się zbliżył, zapytał go: „Co chcesz, abym ci uczynił?” Odpowiedział: „Panie, żebym przejrzał”. Jezus mu odrzekł: „Przejrzyj, twoja wiara cię uzdrowiła”. Natychmiast przejrzał i szedł za Nim, wielbiąc Boga. Także cały lud, który to widział, oddał chwałę Bogu.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności „Książka nas łączy”