Strona główna

„Książka nas łączy”

Miesiąc bibliotek

Za nami październik i kolejne już z rzędu świętowanie Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w tym roku pod hasłem „Książka nas łączy”. W naszej bibliotece czekały na Was konkursy i niespodzianki, w każdym tygodniu inne: w pierwszym mogliście wybrać sobie zakładkę do książki, w następnym wylosowaliście ponad 100 gadżetów w bibliotecznej loterii, w kolejnych dniach mogliście zabrać do domu książki w ramach akcji Bookcrossing, a w ostatnim na niektórych przerwach dostać cukierek przy wypożyczeniu. Na terenie szkoły mogliście znaleźć plakaty o książkach, czytaniu i bibliotece. Na dwa konkursy fotograficzne „Bajeczne zdjęcie” oraz „Czytamy wszędzie”  wpłynęło sporo ciekawych i zabawnych zdjęć. Wzięliście też udział w zabawie detektywistycznej „Operacja czytanie”, która została zorganizowana we współpracy z księgarnią Między Kartkami.

Dziękujemy Wam za ten wspólny czas, radosne świętowanie i wszystkie odwiedziny, bo w niektórych dniach biblioteka pękała w szwach!

Nauczyciele - bibliotekarze

A w galerii garstka wspomnień z całego miesiąca.

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Czwartek 2018-01-18, 2. tydz. zwykły
    Mk 3,7-12
    Jezus oddalił się ze swymi uczniami w stronę jeziora. A szło za Nim wielkie mnóstwo ludu z Galilei. Także z Judei, z Jerozolimy, z Idumei i Zajordania oraz z okolic Tyru i Sydonu szło do Niego mnóstwo wielkie na wieść o Jego wielkich czynach. Toteż polecił swym uczniom, żeby łódka była dla Niego stale w pogotowiu ze względu na tłum, aby się na Niego nie tłoczyli. Wielu bowiem uzdrowił i wskutek tego wszyscy, którzy mieli jakieś choroby, cisnęli się do Niego, aby się Go dotknąć. Nawet duchy nieczyste na Jego widok padały przed Nim i wołały: „Ty jesteś Syn Boży”. Lecz On surowo im zabraniał, żeby Go nie ujawniały.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności „Książka nas łączy”