99 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

img 1719W sobotę  11 listopada w całej Polsce odbywały się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Wraz z mieszkańcami Krakowa przybyliśmy do katedry wawelskiej, by uczestniczyć we mszy świętej za Ojczyznę, koncelebrowanej przez arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Metropolita podczas kazania przypomniał fakty historyczne poprzedzające odzyskanie przez Polskę niepodległości oraz osoby, które przyczyniły się do wyzwolenia naszego kraju spod władzy zaborców. Po mszy świętej wraz z pochodem udaliśmy się pod Krzyż Katyński, gdzie złożono kwiaty, następnie na Rynek. Tam zaplanowano ciąg dalszy uroczystości – występ Orkiestry Wojskowej, zespołu Cracovia Danza i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Patrząc na liczbę osób uczestniczących w obchodach, można było poczuć dumę z rzynależności do naszego kraju i przekonać się, że również w dzisiejszych czasach słowo patriotyzm nie straciło na aktualności.

Izabela Błaszczyk

• Czwartek 2018-01-18, 2. tydz. zwykły
    Mk 3,7-12
    Jezus oddalił się ze swymi uczniami w stronę jeziora. A szło za Nim wielkie mnóstwo ludu z Galilei. Także z Judei, z Jerozolimy, z Idumei i Zajordania oraz z okolic Tyru i Sydonu szło do Niego mnóstwo wielkie na wieść o Jego wielkich czynach. Toteż polecił swym uczniom, żeby łódka była dla Niego stale w pogotowiu ze względu na tłum, aby się na Niego nie tłoczyli. Wielu bowiem uzdrowił i wskutek tego wszyscy, którzy mieli jakieś choroby, cisnęli się do Niego, aby się Go dotknąć. Nawet duchy nieczyste na Jego widok padały przed Nim i wołały: „Ty jesteś Syn Boży”. Lecz On surowo im zabraniał, żeby Go nie ujawniały.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności 99 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI