99 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

img 1719W sobotę  11 listopada w całej Polsce odbywały się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Wraz z mieszkańcami Krakowa przybyliśmy do katedry wawelskiej, by uczestniczyć we mszy świętej za Ojczyznę, koncelebrowanej przez arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Metropolita podczas kazania przypomniał fakty historyczne poprzedzające odzyskanie przez Polskę niepodległości oraz osoby, które przyczyniły się do wyzwolenia naszego kraju spod władzy zaborców. Po mszy świętej wraz z pochodem udaliśmy się pod Krzyż Katyński, gdzie złożono kwiaty, następnie na Rynek. Tam zaplanowano ciąg dalszy uroczystości – występ Orkiestry Wojskowej, zespołu Cracovia Danza i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Patrząc na liczbę osób uczestniczących w obchodach, można było poczuć dumę z rzynależności do naszego kraju i przekonać się, że również w dzisiejszych czasach słowo patriotyzm nie straciło na aktualności.

Izabela Błaszczyk

• Poniedziałek 2017-11-20, Wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, Kapłana
    Łk 18,35-43
    Kiedy Jezus zbliżył się do Jerycha, jakiś niewidomy siedział przy drodze i żebrał. Gdy usłyszał, że tłum przeciąga, dowiadywał się, co się dzieje. Powiedzieli mu, że Jezus z Nazaretu przechodzi. Wtedy zaczął wołać: „Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!” Ci, co szli na przedzie, nastawali na niego, żeby umilkł. Lecz on jeszcze głośniej wołał: „Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!” Jezus przystanął i kazał przyprowadzić go do siebie. A gdy się zbliżył, zapytał go: „Co chcesz, abym ci uczynił?” Odpowiedział: „Panie, żebym przejrzał”. Jezus mu odrzekł: „Przejrzyj, twoja wiara cię uzdrowiła”. Natychmiast przejrzał i szedł za Nim, wielbiąc Boga. Także cały lud, który to widział, oddał chwałę Bogu.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności 99 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI