99 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

img 1719W sobotę  11 listopada w całej Polsce odbywały się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Wraz z mieszkańcami Krakowa przybyliśmy do katedry wawelskiej, by uczestniczyć we mszy świętej za Ojczyznę, koncelebrowanej przez arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Metropolita podczas kazania przypomniał fakty historyczne poprzedzające odzyskanie przez Polskę niepodległości oraz osoby, które przyczyniły się do wyzwolenia naszego kraju spod władzy zaborców. Po mszy świętej wraz z pochodem udaliśmy się pod Krzyż Katyński, gdzie złożono kwiaty, następnie na Rynek. Tam zaplanowano ciąg dalszy uroczystości – występ Orkiestry Wojskowej, zespołu Cracovia Danza i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Patrząc na liczbę osób uczestniczących w obchodach, można było poczuć dumę z rzynależności do naszego kraju i przekonać się, że również w dzisiejszych czasach słowo patriotyzm nie straciło na aktualności.

Izabela Błaszczyk

• Środa 2018-07-18, 15. tydz. zwykły
    W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: „Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności 99 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI