Strona główna

Quizy świąteczne

Zapraszamy do wzięcia udziału w angielskich konkursach świątecznych! chr quiz

Regulamin angielskich konkursów świątecznych dla klas IV-VII

1. Angielskie konkursy świąteczne odbędą się w dniu 18.12.2017r.

2. Celem konkursu jest przybliżenie uczniom bożonarodzeniowych zwyczajów i tradycji mieszkańców Wielkiej Brytanii.

3. Konkursy będą przeznaczone dla uczniów klas IV-VII.

4. Uczniowie klas VI i VII będą mogli wziąć udział w konkursie na najciekawszy rebus świąteczny. Rozwiązaniem wymyślonego przez uczniów rebusa musi być hasło związane z Bożym Narodzeniem w języku angielskim. Rebus uczniowie wykonują samodzielnie w domu i oddają nauczycielom języka angielskiego do dnia 14.12.2017r. Rebus musi być wykonany na kartce w rozmiarze A4. Technika wykonania jest dowolna (może to być malowanie, rysowanie, kolaż , wyklejanie itp.). Rebus musi być podpisany z tyłu imieniem i nazwiskiem oraz klasą ucznia. Jury będzie oceniać estetykę wykonania, oryginalność i pomysłowość oraz korelację z tematem Bożego Narodzenia, a także poprawność gramatyczną i ortograficzną.

5. Uczniowie klas IV i V będą mogli wziąć udział w konkursie na ilustrację wybranego wiersza w języku angielskim związanego ze świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie samodzielnie wybierają wiersz, który chcą zilustrować. Pracę uczniowie wykonują samodzielnie w domu i oddają nauczycielom języka angielskiego do dnia 14.12.2017r.
Praca musi być wykonana na kartce w rozmiarze A4. Technika wykonania jest dowolna (może to być malowanie, rysowanie, kolaż , wyklejanie itp.). Obok ilustracji musi być zamieszczony wiersz, którego praca dotyczy. Całość podpisana z tyłu imieniem, nazwiskiem i klasą ucznia. Jury będzie oceniać estetykę wykonania, oryginalność i pomysłowość oraz korelację z tematem wiersza.

6. Ponadto uczniowie mogą w czasie przerw wziąć udział w jednym z poniższych konkursów:
a) Zaśpiewanie kolędy lub piosenki świątecznej w języku angielskim. Chęć udział w tym konkursie uczniowie zgłaszają u nauczycieli j.angielskiego do dnia 14.12.2017r. Należy przynieść na pendrivie podkład muzyczny wybranej kolędy. Chętni uczniowie z klas IV-V będą śpiewać w czasie długiej przerwy w godz. 12.25-12.45, a uczniowie z klas VI-VII w czasie przerwy w godz. 13.30-13.50. Można śpiewać indywidualnie lub w duecie.
b) Rozwiązywanie krzyżówek związanych ze świętami Bożego Narodzenia (osobno dla klas czwartych, piątych i szóstych i siódmych)
c) Rozwiązywanie krzyżówki świątecznej w języku hiszpańskim, dla uczniów klas siódmych uczących się tego języka. Oceniać będzie pani Magdalena Tadel.
d) Rozwiązywanie zadań quizu dotyczącego świąt Bożego Narodzenia w krajach anglojęzycznych (Wielka Brytania i Stany Zjednoczone) W czasie przerw, oprócz przerwy, kiedy jest „Słówko” , uczniowie będą podchodzić do jednej z ławek wystawionych na korytarzu na pierwszym piętrze gdzie otrzymają zadania konkursowe. Wykonane zadania będą musieli od razu zwrócić. Nie można zabierać zadań konkursowych na lekcje. Niezbędne będzie podpisanie się na kartce z otrzymanym zadaniem gdyż prace niepodpisane nie będą brały udziału w konkursach.

7. Laureaci każdego z konkursów otrzymają nagrody i dyplomy. Jury konkursów składać się będzie z nauczycieli języka angielskiego (panie: Patrycja Borek, Anna Jaśkowska, Magdalena Suchecka).

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Środa 2018-07-18, 15. tydz. zwykły
    Mt 11,25-27
    W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: „Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić”.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Quizy świąteczne