Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

20171208 104100

W piątek 8 grudnia uczestniczyliśmy we mszy św.  z okazji uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. To właśnie 8 grudnia 1841 r., w Turynie we Włoszech św. Jan Bosko rozpoczął swoją pracę na rzecz wychowania młodzieży. Od tego dnia rozpoczęło się dzieło, które przyczyniło się do powstania Zgromadzenia Salezjańskiego i historii, w której i my mamy swój udział, uczęszczając do Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek. Zapraszamy do galerii zdjeć.

• Czwartek 2018-01-18, 2. tydz. zwykły
    Mk 3,7-12
    Jezus oddalił się ze swymi uczniami w stronę jeziora. A szło za Nim wielkie mnóstwo ludu z Galilei. Także z Judei, z Jerozolimy, z Idumei i Zajordania oraz z okolic Tyru i Sydonu szło do Niego mnóstwo wielkie na wieść o Jego wielkich czynach. Toteż polecił swym uczniom, żeby łódka była dla Niego stale w pogotowiu ze względu na tłum, aby się na Niego nie tłoczyli. Wielu bowiem uzdrowił i wskutek tego wszyscy, którzy mieli jakieś choroby, cisnęli się do Niego, aby się Go dotknąć. Nawet duchy nieczyste na Jego widok padały przed Nim i wołały: „Ty jesteś Syn Boży”. Lecz On surowo im zabraniał, żeby Go nie ujawniały.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP