Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

20171208 104100

W piątek 8 grudnia uczestniczyliśmy we mszy św.  z okazji uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. To właśnie 8 grudnia 1841 r., w Turynie we Włoszech św. Jan Bosko rozpoczął swoją pracę na rzecz wychowania młodzieży. Od tego dnia rozpoczęło się dzieło, które przyczyniło się do powstania Zgromadzenia Salezjańskiego i historii, w której i my mamy swój udział, uczęszczając do Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek. Zapraszamy do galerii zdjeć.

• 2018-06-17, 11. Niedziela zwykła
    Mk 4,26-34
    Jezus powiedział do tłumów: „Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię. Czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy nasienie kiełkuje i rośnie, on sam nie wie jak. Ziemia sama z siebie wydaje plon, najpierw źdźbło, potem kłos, a potem pełne ziarno w kłosie. A gdy stan zboża na to pozwala, zaraz zapuszcza sierp, bo pora już na żniwo”. Mówił jeszcze: „Z czym porównamy królestwo Boże lub w jakiej przypowieści je przedstawimy? Jest ono jak ziarnko gorczycy; gdy się je wsiewa w ziemię, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi. Lecz wsiane, wyrasta i staje się większe od innych jarzyn; wypuszcza wielkie gałęzie, tak że ptaki powietrzne gnieżdżą się w jego cieniu”. W wielu takich przypowieściach głosił im naukę, o ile mogli ją zrozumieć. A bez przypowieści nie przemawiał do nich. Osobno zaś objaśniał wszystko swoim uczniom.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP