„Tajemniczy ogród” w Teatrze Bagatela

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2018 01 17 193250

W czwartek 11 stycznia wybraliśmy się z klasą do Teatru Bagatela na spektakl pt. „Tajemniczy ogród”. Wyjście było wspaniałe, a wyglądało następująco. Zebraliśmy się szybko zaraz po przyrodzie. Droga do teatru trwała ok 35 minut. Najpierw zostawiliśmy kurtki w szatni. Później zajęliśmy miejsca w górnej loży. Na przedstawienie nie trzeba było długo czekać, zdążyliśmy tylko przyjrzeć się dekoracjom. Spektakl trwał około 2 godzin, ale nikomu się nie nudziło. Oglądając często śmiałem się z wypowiedzi bohaterów. Aktorzy dobrze oddawali emocje postaci swoimi gestami oraz piosenkami, gdyż był to musical. Na koniec wróciliśmy do szkoły. Ciekawie było porównać spektakl z książką.

Patryk Śmigla kl. VB

• 2018-02-25, 2. Niedziela Wielkiego Postu
    Mk 9,2-10
    Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam przemienił się wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe tak, jak żaden wytwórca sukna na ziemi wybielić nie zdoła. I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: „Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza”. Nie wiedział bowiem, co należy mówić, tak byli przestraszeni. I zjawił się obłok, osłaniający ich, a z obłoku odezwał się głos: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. I zaraz potem, gdy się rozejrzeli, nikogo już nie widzieli przy sobie, tylko samego Jezusa. A gdy schodzili z góry, przykazał im, aby nikomu nie rozpowiadali o tym, co widzieli, zanim Syn Człowieczy nie powstanie z martwych. Zachowali to polecenie, rozprawiając tylko między sobą, co znaczy powstać z martwych.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności „Tajemniczy ogród” w Teatrze Bagatela