Strona główna

ŚWIĘTO SZKOŁY

 
Święto Szkoły

Kolejne piękne święto za nami!

To był bardzo bogaty dzień! Przeżyliśmy dziś chwile skupienia podczas mszy świętej, chwile dumy podczas wręczania nagród, chwile radości podczas przedstawienia.
Najpierw odbyła się uroczysta Msza św. sprawowana przez Jego Ekscelencję Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, podczas której wspaniale zaprezentowała się nasza schola i miniorkiestra pod batutą s. Teresy Szaraty. Później udaliśmy się na świąteczną galę do szkoły.

Nasza patronka – Laura Vicuña, dzięki niezwykłym cechom charakteru, niezłomności w dążeniu do celu, konsekwencji i poświęceniu stała się wielkim człowiekiem. Przypominając Jej postać, życzyliśmy sobie oraz naszym gościom i sympatykom równie silnego i dojrzałego charakteru oraz Łaski Bożej.
Siostra Dyrektor Halina Koćwin przywitała przybyłych gości, a następnie poprosiła Siostrę Inspektorkę Lidię Strzelczyk o wręczenie Nagrody Siostry Inspektorki. W tym roku otrzymała ją - ku radości wszystkich zebranych - pani Dominika Malik, nasz pedagog, opiekujący się uczniami klas 4 - 7. Następnie Tytuł Przyjaciela naszej szkoły otrzymał ksiądz proboszcz Wiesław Macuda. Z kolei nagrodę Uśmiech Laury - małej dziewczynki o ogromnym sercu i wielkiej szlachetności - otrzymali uczniowie, którzy są wzorem bezinteresownej pomocy i uczynności w każdej sytuacji: Agnieszka Pyka i Gabriela Nesterak. Na koniec Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski pobłogoslawił całej społeczności szkolnej i naszym gościom.

Wisienką na torcie okazał się spektakl szkolnego teatru Boska Trupa prowadzonego przez panie Lidię Czarnowicz i Małgorzatę Mazanek, który przygotował na tę szczególną okazję przedstawienie pt. Operacja - Radość wg scenariusza Marcina Kobierskiego, aktora Teatru Bagatela. Okazało się, że na scenie pojawiła się również Laura Vicuna! No cóż, skoro to święto naszej patronki, nie mogło zabraknąć Jej na scenie!

To był piękny dzień!

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć oraz do obejrzenia fotorelacji na stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej.

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Środa 2018-10-17, Wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika
    Łk 11,42-46
    Jezus powiedział do faryzeuszów i uczonych w Prawie: „Biada wam, faryzeuszom, bo dajecie dziesięcinę z mięty i ruty, i z wszelkiego rodzaju jarzyny, a pomijacie sprawiedliwość i miłość Bożą. Tymczasem to należało czynić i tamtego nie opuszczać. Biada wam, faryzeuszom, bo lubicie pierwsze miejsce w synagogach i pozdrowienia na rynku. Biada wam, bo jesteście jak groby niewidoczne, po których ludzie bezwiednie przechodzą”. Wtedy odezwał się do Niego jeden z uczonych w Prawie: „Nauczycielu, tymi słowami nam też ubliżasz”. On odparł: „I wam, uczonym w Prawie, biada. Bo wkładacie na ludzi ciężary nie do uniesienia, a sami jednym palcem ciężarów tych nie dotykacie”.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności ŚWIĘTO SZKOŁY

 

 

PAŹDZIERNIK 2018