"Tyle Zmartwychwstań już przeszło..."

img 6081

"Tyle Zmartwychwstań już przeszło-

A serce mam byle jakie.

Tyle procesji z dzwonami –
Tyle już alleluja –
A moja świętość dziurawa (...)"

ks. Jan Twardowski

Dziś spotkaliśmy się wszyscy, by podczas krótkiego Misterium przypomnieć sobie sens Świąt Wielkanocnych. Niech nasze serca się obudzą, a świętość się buduje, niech wzmacnia ją Zmartwychwstały Chrystus! Alleluja! Wesołego Alleluja!

• Wtorek 2018-04-24, 4. tydz. wielkanocny
    J 10,22-30
    Obchodzono w Jerozolimie uroczystość Poświęcenia Świątyni. Było to w zimie. Jezus przechadzał się w świątyni, w portyku Salomona. Otoczyli Go Żydzi i mówili do Niego: „Dokąd będziesz nas trzymał w niepewności? Jeśli Ty jesteś Mesjaszem, powiedz nam otwarcie”. Rzekł do nich Jezus: „Powiedziałem wam, a nie wierzycie. Czyny, których dokonuję w imię mojego Ojca, świadczą o Mnie. Ale wy nie wierzycie, bo nie jesteście z moich owiec. Moje owce słuchają mojego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną i Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności "Tyle Zmartwychwstań już przeszło..."