Strona główna

Słoneczna inteGRAcja

słoneczna integracja
Dnia 21 marca 2018 roku kilka osób z klasy 5a uczestniczyło w grze terenowej na terenie Nowej Huty. 
Zabawa została zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 105 na osiedlu Słonecznym w ramach projektu "Słoneczna inteGRAcja".  Zameldowaliśmy się w budynku Nowohuckiego Centrum Kultury. Naszym pierwszym zadaniem było przygotowanie ozdób patriotycznych dla całego zespołu. Wyszły nam piękne! 
Kolejne zadanie czekało na nas w Parku Ratuszowym w szafie bibliotecznej, a następne były usytuowane w muzeach  i bibliotece. Tematyka całej gry nawiązywała do obochodzonej w tym roku rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Gra bardzo nam się podobała, bo mogliśmy współpracować, dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy
i mogliśmy spacerować po Nowej Hucie.
 
Dominika Cichy 5a.

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Sobota 2018-09-22, 24. tydz. zwykły
    Łk 8,4-15
    Gdy zebrał się wieki tłum i z miast przychodzili do Jezusa, rzekł w przypowieści: „Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je. Inne padło na skałę i gdy wzeszło, uschło, bo nie miało wilgoci. Inne znowu padło między ciernie, a ciernie razem z nim wyrosły i zagłuszyły je. Inne w końcu padło na ziemię żyzną i gdy wzrosło, wydało plon stokrotny”. Przy tych słowach wołał: „Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha”. Wtedy pytali Go Jego uczniowie, co oznacza ta przypowieść. On rzekł: „Wam dano poznać tajemnice królestwa Bożego, innym zaś w przypowieściach, aby patrząc nie widzieli i słuchając nie rozumieli. Takie jest znaczenie przypowieści: Ziarnem jest słowo Boże. Tymi na drodze są ci, którzy słuchają słowa; potem przychodzi diabeł i zabiera słowo z ich serca, żeby nie uwierzyli i nie byli zbawieni. Na skałę pada u tych, którzy gdy usłyszą, z radością przyjmują słowo, lecz nie mają korzenia: wierzą do czasu, a w chwili pokusy odstępują. To, co padło między ciernie, oznacza tych, którzy słuchają słowa, lecz potem odchodzą i przez troski, bogactwa i przyjemności życia bywają zagłuszeni i nie wydają owocu. W końcu ziarno w żyznej ziemi oznacza tych, którzy wysłuchawszy słowa sercem szlachetnym i dobrym, zatrzymują je i wydają owoc przez swą wytrwałość”.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Słoneczna inteGRAcja