Zapraszamy do konkursów Dnia Języka Angielskiego dla klas IV - VII

english day

Regulamin konkursów Dnia Języka Angielskiego dla klas IV - VII:

rok szkolny 2017/2018

I. Dzień Języka Angielskiego odbędzie się 17 kwietnia 2018 r.

II. Celem konkursów jest zainteresowanie uczniów oraz poszerzanie wiedzy na temat Wielkiej Brytanii oraz rozwijanie znajomości języka angielskiego

III. Konkursy przeznaczone są dla klas IV - VII

IV. Uczniowie chętni do wzięcia udziału w konkursie zapisują się u nauczycieli języka angielskiego do dnia 10 kwietnia 2018r.

V. Każdy uczeń może wziąć udział w jednym z poniższych konkursów:
- kulturowym,
- interpretatorskim
- piosenki
- gramatyczno-leksykalnym
- rozumienia ze słuchu
oraz dodatkowo lub wyłącznie w konkursie na najciekawszy plakat ilustrujący wybrany, nietypowy zwyczaj dotyczący np. jakiegoś święta obchodzonego w dowolnym kraju.

VI. Zasady konkursów do wyboru dla uczniów:

1.Konkurs sprawdzający znajomość zagadnień kulturowych dotyczących Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Konkurs będzie mieć postać quizu. Jest przeznaczony dla klas IV-V i VI-VII.
2.Konkurs interpretatorski będzie polegał na jak najwierniejszym oddaniu poprzez rysunek treści opisu w języku angielskim, który uczniowie otrzymają. Opis ten może dotyczyć wybranego miejsca, sytuacji, itp. Liczyć się będzie ilość szczegółów z opisu umieszczonych na rysunku. Praca powinna być wykonana estetycznie. Konkurs przeznaczony będzie dla uczniów klas czwartych. Uczniowie muszą przynieść ze sobą różnokolorowe kredki.
3.Konkurs piosenki przeznaczony będzie dla uczniów klas IV-VII. Uczniowie muszą zaprezentować wybraną piosenkę w j.angielskim i mieć ze sobą podkład muzyczny z samą linia melodyczną.
4.Konkurs rozumienia ze słuchu będzie polegał na uzupełnieniu brakujących fragmentów tekstu oglądanego filmu w języku angielskim. Film będzie oglądany nie w całości lecz będzie wyświetlony jego fragment. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas piątych, szóstych i siódmych.
5. Konkurs gramatyczno-leksykalny będzie polegał na rozwiązaniu zadań testu sprawdzającego znajomość j. angielskiego. Przeznaczony dla klas IV-V i VI-VII.
6.Konkurs na plakat polega na przygotowaniu plakatu ilustrującego wybraną tradycję (np. świąteczną) dowolnego kraju. Powinien on zawierać rysunek czy ilustrację oraz krótki opis wybranej tradycji. Nie może to być wklejony tekst drukowany, uznawany będzie tylko tekst pisany własnoręcznie. Tekst musi być poprawny gramatycznie, ortograficznie. Powinien zawierać od 120-150 słów. . Plakat musi mieć format A3. Technika wykonania plakatu jest dowolna. Kryteriami oceny plakatu będą: pomysłowość, oryginalność i estetyka wybranej techniki przedstawienia legendy, wkład pracy ucznia, treść i poprawność tekstu. Plakaty należy oddać nauczycielom języka angielskiego do dnia 13 kwietnia 2018r. (podpisane imieniem, nazwiskiem i klasą na odwrocie). Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas IV-VII.

VII. Uczniowie, którzy zdobędą pierwsze miejsca w każdym z konkursów otrzymają dyplomy i nagrody.

VIII. Członkami jury są nauczyciele języka angielskiego ( A.Jaśkowska, P.Borek, M.Suchecka)

• Wtorek 2018-04-24, 4. tydz. wielkanocny
    J 10,22-30
    Obchodzono w Jerozolimie uroczystość Poświęcenia Świątyni. Było to w zimie. Jezus przechadzał się w świątyni, w portyku Salomona. Otoczyli Go Żydzi i mówili do Niego: „Dokąd będziesz nas trzymał w niepewności? Jeśli Ty jesteś Mesjaszem, powiedz nam otwarcie”. Rzekł do nich Jezus: „Powiedziałem wam, a nie wierzycie. Czyny, których dokonuję w imię mojego Ojca, świadczą o Mnie. Ale wy nie wierzycie, bo nie jesteście z moich owiec. Moje owce słuchają mojego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną i Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Zapraszamy do konkursów Dnia Języka Angielskiego dla klas IV - VII