Zapraszamy do konkursów Dnia Języka Angielskiego dla klas IV - VII

english day

Regulamin konkursów Dnia Języka Angielskiego dla klas IV - VII:

rok szkolny 2017/2018

I. Dzień Języka Angielskiego odbędzie się 17 kwietnia 2018 r.

II. Celem konkursów jest zainteresowanie uczniów oraz poszerzanie wiedzy na temat Wielkiej Brytanii oraz rozwijanie znajomości języka angielskiego

III. Konkursy przeznaczone są dla klas IV - VII

IV. Uczniowie chętni do wzięcia udziału w konkursie zapisują się u nauczycieli języka angielskiego do dnia 10 kwietnia 2018r.

V. Każdy uczeń może wziąć udział w jednym z poniższych konkursów:
- kulturowym,
- interpretatorskim
- piosenki
- gramatyczno-leksykalnym
- rozumienia ze słuchu
oraz dodatkowo lub wyłącznie w konkursie na najciekawszy plakat ilustrujący wybrany, nietypowy zwyczaj dotyczący np. jakiegoś święta obchodzonego w dowolnym kraju.

VI. Zasady konkursów do wyboru dla uczniów:

1.Konkurs sprawdzający znajomość zagadnień kulturowych dotyczących Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Konkurs będzie mieć postać quizu. Jest przeznaczony dla klas IV-V i VI-VII.
2.Konkurs interpretatorski będzie polegał na jak najwierniejszym oddaniu poprzez rysunek treści opisu w języku angielskim, który uczniowie otrzymają. Opis ten może dotyczyć wybranego miejsca, sytuacji, itp. Liczyć się będzie ilość szczegółów z opisu umieszczonych na rysunku. Praca powinna być wykonana estetycznie. Konkurs przeznaczony będzie dla uczniów klas czwartych. Uczniowie muszą przynieść ze sobą różnokolorowe kredki.
3.Konkurs piosenki przeznaczony będzie dla uczniów klas IV-VII. Uczniowie muszą zaprezentować wybraną piosenkę w j.angielskim i mieć ze sobą podkład muzyczny z samą linia melodyczną.
4.Konkurs rozumienia ze słuchu będzie polegał na uzupełnieniu brakujących fragmentów tekstu oglądanego filmu w języku angielskim. Film będzie oglądany nie w całości lecz będzie wyświetlony jego fragment. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas piątych, szóstych i siódmych.
5. Konkurs gramatyczno-leksykalny będzie polegał na rozwiązaniu zadań testu sprawdzającego znajomość j. angielskiego. Przeznaczony dla klas IV-V i VI-VII.
6.Konkurs na plakat polega na przygotowaniu plakatu ilustrującego wybraną tradycję (np. świąteczną) dowolnego kraju. Powinien on zawierać rysunek czy ilustrację oraz krótki opis wybranej tradycji. Nie może to być wklejony tekst drukowany, uznawany będzie tylko tekst pisany własnoręcznie. Tekst musi być poprawny gramatycznie, ortograficznie. Powinien zawierać od 120-150 słów. . Plakat musi mieć format A3. Technika wykonania plakatu jest dowolna. Kryteriami oceny plakatu będą: pomysłowość, oryginalność i estetyka wybranej techniki przedstawienia legendy, wkład pracy ucznia, treść i poprawność tekstu. Plakaty należy oddać nauczycielom języka angielskiego do dnia 13 kwietnia 2018r. (podpisane imieniem, nazwiskiem i klasą na odwrocie). Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas IV-VII.

VII. Uczniowie, którzy zdobędą pierwsze miejsca w każdym z konkursów otrzymają dyplomy i nagrody.

VIII. Członkami jury są nauczyciele języka angielskiego ( A.Jaśkowska, P.Borek, M.Suchecka)

• Sobota 2018-09-22, 24. tydz. zwykły
    Łk 8,4-15
    Gdy zebrał się wieki tłum i z miast przychodzili do Jezusa, rzekł w przypowieści: „Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je. Inne padło na skałę i gdy wzeszło, uschło, bo nie miało wilgoci. Inne znowu padło między ciernie, a ciernie razem z nim wyrosły i zagłuszyły je. Inne w końcu padło na ziemię żyzną i gdy wzrosło, wydało plon stokrotny”. Przy tych słowach wołał: „Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha”. Wtedy pytali Go Jego uczniowie, co oznacza ta przypowieść. On rzekł: „Wam dano poznać tajemnice królestwa Bożego, innym zaś w przypowieściach, aby patrząc nie widzieli i słuchając nie rozumieli. Takie jest znaczenie przypowieści: Ziarnem jest słowo Boże. Tymi na drodze są ci, którzy słuchają słowa; potem przychodzi diabeł i zabiera słowo z ich serca, żeby nie uwierzyli i nie byli zbawieni. Na skałę pada u tych, którzy gdy usłyszą, z radością przyjmują słowo, lecz nie mają korzenia: wierzą do czasu, a w chwili pokusy odstępują. To, co padło między ciernie, oznacza tych, którzy słuchają słowa, lecz potem odchodzą i przez troski, bogactwa i przyjemności życia bywają zagłuszeni i nie wydają owocu. W końcu ziarno w żyznej ziemi oznacza tych, którzy wysłuchawszy słowa sercem szlachetnym i dobrym, zatrzymują je i wydają owoc przez swą wytrwałość”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Zapraszamy do konkursów Dnia Języka Angielskiego dla klas IV - VII