Strona główna

Lektura inaczej

2012 10 27 555Czwartoklasiści naszej szkoły są ambitni i kreatywni! Potwierdza to projekt związany z omawianiem lektury „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa”.

Choć niektórzy wyznali na pierwszej lekcji, że książka nie do końca ich zaciekawiła, ponieważ wcześniej oglądali ekranizację filmową, wykazali się ogromnym zaangażowaniem podczas lekcji poświęconych utworowi C. S. Levis’a. Rozwiązywali krzyżówki, odtwarzali drogę, jaką przebyli bohaterowie od Latarni do zamku Ker-Paravel, zastanawiali się na zdradą Edmunda i ofiarą Aslana, konfliktem między dobrem a złem, rolą czarnego charakteru (Białą Czarownicą)…

2012 10 26 546W końcu przyszła pora na zadanie domowe. Uczniowie mieli zaprojektować i wykonać niezwykłą szafę, w której umieścili wiadomości o lekturze, bohaterach, ciekawostki, zadania, zagadki. Zadanie mogli wykonać dowolną techniką, wykorzystując farby, kredki, nożyczki, komputer, wyklejanki… Praca mogła zostać wykonana na zwykłej kartce formatu A4 lub większej, kartonie… Mogła mieć formę przestrzenną, np. makiety albo… szafy. Każdy miał się kierować wyobraźnią i swoim „odczytaniem” lektury (tym, na co zwrócił szczególną uwagę, co go poruszyło...).

        To, co przygotowali na wyznaczony dzień, poruszyło i zdumiało ich samych i Polcię. „Czwartaki” podeszli do zadania bardzo odpowiedzialnie i starannie, a ich prace wyróżniają się ogromną pomysłowością i oryginalnością. Bardzo Wam dziękuję !!! DP

Zapraszamy do galerii

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Sobota 2018-08-18, 19. tydz. zwykły
    Mt 19,13-15
    Przynoszono do Jezusa dzieci, aby włożył na nie ręce i pomodlił się za nie; a uczniowie szorstko zabraniali im tego. Lecz Jezus rzekł: „Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie”. Włożył na nie ręce i poszedł stamtąd.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Lektura inaczej