VII Parada Patronów Szkół

img 6880W piątek 8 czerwca przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w VII Paradzie Patronów Szkół. O godzinie 9:30 ponad pół tysiąca krakowskich uczniów wyruszyło w tradycyjnym kolorowym przemarszu ulicą Bernardyńską i Grodzką na Rynek Główny. Na Rynku nastąpiła krótka prezentacja uczestników po czym VII Parada oficjalnie dobiegła końca. Hasło tegorocznej Parady „Pochwal się patronem!” nawiązywało do 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Patroni krakowskich placówek oświatowych są wzorem patriotyzmu i pracy na rzecz Ojczyzny. Nie są to bohaterzy „komiksowi”, lecz żywe świadectwa poświęcenia i twórczej pasji. Dzięki ich pracy żyjemy w wolnej Polsce i są oni dla nas rodzajem „drogowskazów”. Szczególnie młodzież biorąca przykład z życia swojego patrona jest świadoma swoich korzeni i wie co chce w życiu czynić.
W naszej reprezentacji szły 3 uczennice przedstawiające osobę Laury Vicuny, a także św. Dominik Savio, św. Jan Bosko, św. Dominika Maria Mazzarello oraz Sługa Boża Małgorzata Occhiena - Mama księdza Bosko.

• 2019-03-24, 3. Niedziela Wielkiego Postu
    Łk 13,1-9
    W tym czasie przyszli niektórzy i donieśli Jezusowi o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar. Jezus im odpowiedział: ”Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, że to ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloe i zabiła ich, było większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Jerozolimy? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie”. I opowiedział im następującą przypowieść: ”Pewien człowiek miał drzewo figowe zasadzone w swojej winnicy; przyszedł i szukał na nim owoców, ale nie znalazł. Rzekł więc do ogrodnika: »Oto już trzy lata, odkąd przychodzę i szukam owocu na tym drzewie figowym, a nie znajduję. Wytnij je: po co jeszcze ziemię wyjaławia?«. Lecz on mu odpowiedział: »Panie, jeszcze na ten rok je pozostaw; ja okopię je i obłożę nawozem; może wyda owoc. A jeśli nie, w przyszłości możesz je wyciąć«”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności VII Parada Patronów Szkół

Marzec 2019