Strona główna

I znowu się zaczęło… :)

3 września 2018 roku rozpoczął się nowy rok szkolny. Dla naszej społeczności szczególny, bo tworzymy nową wspólnotę z uczniami Liceum i Gimnazjum Sióstr Salezjanek im. Świętego Dominika Savio, a nasi koledzy z klas siódmych i ósmych uczą się w budynku Liceum.

W poniedziałek na uroczystości zgromadzili się uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Ceremonia rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu narodowego. Potem uczniowie klas piątych przypomnieli w mini przedstawieniu swoje wakacyjne podróże i znajomość mapy, która na pewno przyda się na lekcjach geografii. Na koniec Dyrektor Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek  siostra Magdalena Szlachcic uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny, przecinając zieloną wstążkę. (DP)

             A jutro zabrzmi pierwszy dzwonek…

 

Szkoła – miejsce, które serce w sobie chowa.
Uśmiech przepełniony szczerością,
Literki pisane radością,
Błysk w oku,
Światełko mądrości w mroku…

Zapraszamy do galerii

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2019-02-19, 6. tydz. zwykły
    Mk 8,14-21
    Uczniowie Jezusa zapomnieli wziąć chlebów i tylko jeden chleb mieli ze sobą w łodzi. Wtedy Jezus im przykazał: „Uważajcie, strzeżcie się kwasu faryzeuszów i kwasu Heroda”. Oni zaczęli rozprawiać między sobą o tym, że nie mają chleba. Jezus zauważył to i rzekł im: „Czemu rozprawiacie o tym, że nie macie chleba? Jeszcze nie pojmujecie i nie rozumiecie, tak otępiały macie umysł? Macie oczy, a nie widzicie: macie uszy, a nie słyszycie? Nie pamiętacie, ile zebraliście koszów pełnych ułomków, kiedy połamałem pięć chlebów dla pięciu tysięcy?” Odpowiedzieli Mu: „Dwanaście”. „A kiedy połamałem siedem chlebów dla czterech tysięcy, ile zebraliście koszów pełnych ułomków?” Odpowiedzieli: „Siedem”. I rzekł im: „Jeszcze nie rozumiecie?”

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności I znowu się zaczęło… :)