Nowości w bibliotece szkolnej

Nowy rok szkolny ruszył pełną parą. Na korytarzach gwarno i radośnie. Uczniowie nie zapominają także o bibliotece i z wielkim zapałem poszukują lektur na długie jesienne wieczory. A wybór jest bardzo duży gdyż na półkach pojawiły się nowości wydawnicze, kolejne części niektórych serii: między innymi Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie, Nela na wyspie rajskich ptaków, przygody szalonej gosposi Amelii Bedelii czy kilka nowych pozycji Przygód TinTina. Miłośnicy piłki nożnej też znajdą coś dla siebie: Ibra. Chłopak, który odnalazł własną drogę, Szczęsny. Chłopak, który odważył się być bramkarzem oraz przygody Najfutbolniejszych.

Seria Poznaję świat i kropka to ciekawa propozycja dla małych odkrywców. Młodszych czytelników ucieszą także kolejne książeczki z serii Czytam sobie oraz trzy części przygód Detektywa Zagadki.

To nie koniec nowości. W bibliotece znajduje się wiele innych książek, które czekają na odkrycie i dołączenie do grona tych „ulubionych”.

• Sobota 2018-10-20, Wspomnienie Św. Jana Kantego, Kapłana
    Łk 12,8-12
    „Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych; a kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych. Każdemu, kto mówi jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie przebaczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie przebaczone. Kiedy was ciągnąć będą do synagog, urzędów i władz, nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić, bo Duch Święty nauczy was w tej właśnie godzinie, co mówić należy”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Nowości w bibliotece szkolnej