Nowości w bibliotece szkolnej

Nowy rok szkolny ruszył pełną parą. Na korytarzach gwarno i radośnie. Uczniowie nie zapominają także o bibliotece i z wielkim zapałem poszukują lektur na długie jesienne wieczory. A wybór jest bardzo duży gdyż na półkach pojawiły się nowości wydawnicze, kolejne części niektórych serii: między innymi Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie, Nela na wyspie rajskich ptaków, przygody szalonej gosposi Amelii Bedelii czy kilka nowych pozycji Przygód TinTina. Miłośnicy piłki nożnej też znajdą coś dla siebie: Ibra. Chłopak, który odnalazł własną drogę, Szczęsny. Chłopak, który odważył się być bramkarzem oraz przygody Najfutbolniejszych.

Seria Poznaję świat i kropka to ciekawa propozycja dla małych odkrywców. Młodszych czytelników ucieszą także kolejne książeczki z serii Czytam sobie oraz trzy części przygód Detektywa Zagadki.

To nie koniec nowości. W bibliotece znajduje się wiele innych książek, które czekają na odkrycie i dołączenie do grona tych „ulubionych”.

• Wtorek 2019-02-19, 6. tydz. zwykły
    Mk 8,14-21
    Uczniowie Jezusa zapomnieli wziąć chlebów i tylko jeden chleb mieli ze sobą w łodzi. Wtedy Jezus im przykazał: „Uważajcie, strzeżcie się kwasu faryzeuszów i kwasu Heroda”. Oni zaczęli rozprawiać między sobą o tym, że nie mają chleba. Jezus zauważył to i rzekł im: „Czemu rozprawiacie o tym, że nie macie chleba? Jeszcze nie pojmujecie i nie rozumiecie, tak otępiały macie umysł? Macie oczy, a nie widzicie: macie uszy, a nie słyszycie? Nie pamiętacie, ile zebraliście koszów pełnych ułomków, kiedy połamałem pięć chlebów dla pięciu tysięcy?” Odpowiedzieli Mu: „Dwanaście”. „A kiedy połamałem siedem chlebów dla czterech tysięcy, ile zebraliście koszów pełnych ułomków?” Odpowiedzieli: „Siedem”. I rzekł im: „Jeszcze nie rozumiecie?”

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Nowości w bibliotece szkolnej