Strona główna

Nowości w bibliotece szkolnej

Nowy rok szkolny ruszył pełną parą. Na korytarzach gwarno i radośnie. Uczniowie nie zapominają także o bibliotece i z wielkim zapałem poszukują lektur na długie jesienne wieczory. A wybór jest bardzo duży gdyż na półkach pojawiły się nowości wydawnicze, kolejne części niektórych serii: między innymi Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie, Nela na wyspie rajskich ptaków, przygody szalonej gosposi Amelii Bedelii czy kilka nowych pozycji Przygód TinTina. Miłośnicy piłki nożnej też znajdą coś dla siebie: Ibra. Chłopak, który odnalazł własną drogę, Szczęsny. Chłopak, który odważył się być bramkarzem oraz przygody Najfutbolniejszych.

Seria Poznaję świat i kropka to ciekawa propozycja dla małych odkrywców. Młodszych czytelników ucieszą także kolejne książeczki z serii Czytam sobie oraz trzy części przygód Detektywa Zagadki.

To nie koniec nowości. W bibliotece znajduje się wiele innych książek, które czekają na odkrycie i dołączenie do grona tych „ulubionych”.

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Poniedziałek 2019-06-17, Wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika
    Mt 5,38-42
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Słyszeliście, że powiedziano: «Oko za oko i ząb za ząb». A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz. Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące. Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie”.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Nowości w bibliotece szkolnej