Zajrzyj do Huty

Już po raz kolejny wraz z uczniami naszej szkoły postanowiliśmy wziąć udział w organizowanym przez Muzeum Miasta Krakowa „Zajrzyj do Huty”. W sobotę, 22 września, wybraliśmy się z panem przewodnikiem Maciejem Miezianem „Przez pustynię i puszczę do Mordoru”, na wyprawę po Czyżynach. Spacerowaliśmy za Wydziałem Mechanicznym Politechniki Krakowskiej,  wyobrażając sobie budynki, których budowy niestety nie zrealizowano, choć były w planie. Pieszo dotarliśmy do zabudowań Comarchu, gdzie przez szybę obejrzeliśmy największe i najpiękniejsze graffiti w Krakowie, a wyprawę zakończyliśmy na zachowanym fragmencie pasa startowego z dawnego lotniska.

Każdy z nas miał okazję się przekonać, że pomimo znajomości naszej dzielnicy z racji zamieszkania, Nowa Huta ma ciągle do zaoferowania wiele ciekawych miejsc i historii.

Izabela Błaszczyk
Agnieszka Lech

• Środa 2018-12-12, 2. tydz. Adwentu
    Jezus przemówił tymi słowami: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźmijcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem łagodny i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Zajrzyj do Huty

GRUDZIEŃ 2018