Zajrzyj do Huty

Już po raz kolejny wraz z uczniami naszej szkoły postanowiliśmy wziąć udział w organizowanym przez Muzeum Miasta Krakowa „Zajrzyj do Huty”. W sobotę, 22 września, wybraliśmy się z panem przewodnikiem Maciejem Miezianem „Przez pustynię i puszczę do Mordoru”, na wyprawę po Czyżynach. Spacerowaliśmy za Wydziałem Mechanicznym Politechniki Krakowskiej,  wyobrażając sobie budynki, których budowy niestety nie zrealizowano, choć były w planie. Pieszo dotarliśmy do zabudowań Comarchu, gdzie przez szybę obejrzeliśmy największe i najpiękniejsze graffiti w Krakowie, a wyprawę zakończyliśmy na zachowanym fragmencie pasa startowego z dawnego lotniska.

Każdy z nas miał okazję się przekonać, że pomimo znajomości naszej dzielnicy z racji zamieszkania, Nowa Huta ma ciągle do zaoferowania wiele ciekawych miejsc i historii.

Izabela Błaszczyk
Agnieszka Lech

• Poniedziałek 2019-06-17, Wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Słyszeliście, że powiedziano: «Oko za oko i ząb za ząb». A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz. Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące. Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Zajrzyj do Huty