Strona główna

Zajrzyj do Huty

Już po raz kolejny wraz z uczniami naszej szkoły postanowiliśmy wziąć udział w organizowanym przez Muzeum Miasta Krakowa „Zajrzyj do Huty”. W sobotę, 22 września, wybraliśmy się z panem przewodnikiem Maciejem Miezianem „Przez pustynię i puszczę do Mordoru”, na wyprawę po Czyżynach. Spacerowaliśmy za Wydziałem Mechanicznym Politechniki Krakowskiej,  wyobrażając sobie budynki, których budowy niestety nie zrealizowano, choć były w planie. Pieszo dotarliśmy do zabudowań Comarchu, gdzie przez szybę obejrzeliśmy największe i najpiękniejsze graffiti w Krakowie, a wyprawę zakończyliśmy na zachowanym fragmencie pasa startowego z dawnego lotniska.

Każdy z nas miał okazję się przekonać, że pomimo znajomości naszej dzielnicy z racji zamieszkania, Nowa Huta ma ciągle do zaoferowania wiele ciekawych miejsc i historii.

Izabela Błaszczyk
Agnieszka Lech

Zapraszamy do galerii

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Sobota 2018-10-20, Wspomnienie Św. Jana Kantego, Kapłana
    Łk 12,8-12
    „Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych; a kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych. Każdemu, kto mówi jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie przebaczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie przebaczone. Kiedy was ciągnąć będą do synagog, urzędów i władz, nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić, bo Duch Święty nauczy was w tej właśnie godzinie, co mówić należy”.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Zajrzyj do Huty