Zajrzyj do Huty

Już po raz kolejny wraz z uczniami naszej szkoły postanowiliśmy wziąć udział w organizowanym przez Muzeum Miasta Krakowa „Zajrzyj do Huty”. W sobotę, 22 września, wybraliśmy się z panem przewodnikiem Maciejem Miezianem „Przez pustynię i puszczę do Mordoru”, na wyprawę po Czyżynach. Spacerowaliśmy za Wydziałem Mechanicznym Politechniki Krakowskiej,  wyobrażając sobie budynki, których budowy niestety nie zrealizowano, choć były w planie. Pieszo dotarliśmy do zabudowań Comarchu, gdzie przez szybę obejrzeliśmy największe i najpiękniejsze graffiti w Krakowie, a wyprawę zakończyliśmy na zachowanym fragmencie pasa startowego z dawnego lotniska.

Każdy z nas miał okazję się przekonać, że pomimo znajomości naszej dzielnicy z racji zamieszkania, Nowa Huta ma ciągle do zaoferowania wiele ciekawych miejsc i historii.

Izabela Błaszczyk
Agnieszka Lech

• Wtorek 2019-02-19, 6. tydz. zwykły
    Mk 8,14-21
    Uczniowie Jezusa zapomnieli wziąć chlebów i tylko jeden chleb mieli ze sobą w łodzi. Wtedy Jezus im przykazał: „Uważajcie, strzeżcie się kwasu faryzeuszów i kwasu Heroda”. Oni zaczęli rozprawiać między sobą o tym, że nie mają chleba. Jezus zauważył to i rzekł im: „Czemu rozprawiacie o tym, że nie macie chleba? Jeszcze nie pojmujecie i nie rozumiecie, tak otępiały macie umysł? Macie oczy, a nie widzicie: macie uszy, a nie słyszycie? Nie pamiętacie, ile zebraliście koszów pełnych ułomków, kiedy połamałem pięć chlebów dla pięciu tysięcy?” Odpowiedzieli Mu: „Dwanaście”. „A kiedy połamałem siedem chlebów dla czterech tysięcy, ile zebraliście koszów pełnych ułomków?” Odpowiedzieli: „Siedem”. I rzekł im: „Jeszcze nie rozumiecie?”

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Zajrzyj do Huty