Strona główna

Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Za nami kolejny Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku obchodzony pod hasłem: „Książka to przyszłość”.  Kierując się tymi słowami, staraliśmy się zachęcić uczniów do częstszego sięgania po książkę w  oraz pomóc w doborze lektury.

Pierwszy tydzień świętowania rozpoczęliśmy od wystawki nowości wydawniczych, natomiast każdy wypożyczający otrzymał zakładkę do książki. W kolejnych dniach,  z pomocą członków koła bibliotecznego, przygotowaliśmy akcję Bookcrossing, która cieszyła się sporym powodzeniem. W ciągu niespełna trzech dni, książki znalazły nowych właścicieli.  Dzięki inicjatywie kilkorga uczniów także biblioteka szkolna wzbogaciła się o wiele ciekawych pozycji. W następnym tygodniu został ogłoszony Konkurs kaligraficzny. Uczniowie odwiedzający bibliotekę chętnie  opowiadają o swoich zainteresowaniach,  szukając często przy tym fachowej lektury.  By wyjść owym oczekiwaniom i poszukiwaniom naprzeciw, biblioteka wyeksponowała książki hobbystyczne.

Październik to także miesiąc, w którym są organizowane Międzynarodowe Targi Książki. To wydarzenie najlepiej potwierdza hasło mówiące, że książka ma swoją przyszłość, ale przede wszystkim buduje naszą.  W ramach Targów Książki biblioteka zorganizowała wyjście na spotkanie z Anniką Lindgren, wnuczką sławnej szwedzkiej autorki książek dla dzieci i młodzieży. Zanim jednak udaliśmy się na spotkanie, wielu z was miało sposobność wypożyczyć znane, ale  i mniej popularne dzieła Astrid Lindgren. Ostatnie dni października były okazją do zapoznania się z elektronicznym katalogiem biblioteki. Czytelnicy przekonali się, jak bardzo ułatwia on i skraca czas wyszukiwania ciekawej lektury.

Dziękuję uczniom, którzy w tych dniach skorzystali z oferty biblioteki oraz  zaangażowali się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek.

Barbara Marszałek-Kotula

Zapraszamy do galerii

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Poniedziałek 2019-01-21, Wspomnienie Św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy
    Mk 2,18-22
    Uczniowie Jana i faryzeusze mieli właśnie post. Przyszli więc do Jezusa i pytali: „Dlaczego uczniowie Jana i uczniowie faryzeuszów poszczą, a Twoi uczniowie nie poszczą?” Jezus im odpowiedział: „Czy goście weselni mogą pościć, dopóki pan młody jest z nimi? Nie mogą pościć, jak długo pana młodego mają u siebie. Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, a wtedy, w ów dzień, będą pościć. Nikt nie przyszywa łaty z surowego sukna do starego ubrania. W przeciwnym razie nowa łata obrywa jeszcze część ze starego ubrania i robi się gorsze przedarcie. Nikt też młodego wina nie wlewa do starych bukłaków. W przeciwnym razie wino rozerwie bukłaki; i wino przepadnie, i bukłaki. Lecz młode wino należy lać do nowych bukłaków”.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych