Strona główna

TARGI KSIĄŻKI

     W czwartek (25 października), kilka osób z klas 6 było wraz z opiekunami na Targach Książki 2018 w hali EXPO. Targi Książki w Krakowie odbywają się od 1997 roku, to ogromna impreza, na którą przyjeżdża wiele osób, nie tylko z Krakowa. Są tam organizowane spotkania z autorami oraz różne wydawnictwa wystawiają swoje produkty na stoiskach.

     W tym roku jednym z gości była Annika Lindgren, wnuczka znanej nam pisarki Astrid Lindgren, która napisała takie bestsellery jak "Dzieci z Bullerbyn" czy "Pippi Langstrumpf", znana też, jako "Pippi Pończoszanka". Uczniowie naszej szkoły także uczestniczyli w spotkaniu, na którym dowiedzieliśmy się miedzy innymi, jaką babcią dla swoich wnuków była znana pisarka i wielu innych ciekawostek. Sama Annika przyznała, że lubiła większość książek swojej babci, jednak nie wszystkie. Takim wyjątkiem była "Pippi Langstrumpf". Wnuczka znanej autorki wyjaśniła, że zawsze była posłuszną dziewczynką, więc buntowniczy charakter rudowłosej bohaterki nie przypadł jej do gustu. Wyznała też, że "Dzieci z Bullerbyn" są głównie inspirowane dzieciństwem Astrid. Z resztą, pisząc znaczną ilość swoich książek Astrid Lindgren nawiązywała do swojego życia. Podczas spotkania padło również pytanie o to, czy posiadanie tak znanej babci, nie irytowało w jakiś sposób Anniki, a może bardzo ułatwiało jej to życie? Wnuczka pisarki odpowiedziała, że nie przeszkadzało jej to, jednak zawsze, gdy w szkole było zastępstwo z nieznanym nauczycielem, pierwszym, co jej koledzy i koleżanki z klasy mówili, to, to, że Annika ma znaną babcię i tego właśnie bardzo nie lubiła. Pod koniec spotkania można było podejść do Anniki z prośbą o autograf.
Ponadto podczas targów mieliśmy chwilę dla siebie, kiedy to mogliśmy pochodzić po stoiskach i zrobić ewentualne zakupy. Znajdowało się tam tyle przeróżnych rzeczy, że na pewno każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

     Bardzo podobała mi się wycieczka na targi. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy na spotkaniu z Anniką Lindgren oraz zakupiłam nowe pozycje do mojej domowej biblioteczki.

Zuzanna Szczypczyk kl. 6c

Zapraszamy do galerii

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Sobota 2018-11-17, Wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, Zakonnicy
    Łk 18,1-8
    Jezus opowiedział swoim uczniom przypowieść o tym, że zawsze powinni się modlić i nie ustawać: „W pewnym mieście żył sędzia, który Boga się nie bał i nie liczył się z ludźmi. W tym samym mieście żyła wdowa, która przychodziła do niego z prośbą: «Obroń mnie przed moim przeciwnikiem». Przez pewien czas nie chciał». Lecz potem rzekł do siebie: «Chociaż Boga się nie boję ani z ludźmi się nie liczę, to jednak ponieważ naprzykrza mi się ta wdowa, wezmę ją w obronę, żeby nie przychodziła bez końca i nie zadręczała mnie»”. I Pan dodał: „Słuchajcie, co ten niesprawiedliwy sędzia mówi. A Bóg czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?”

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności TARGI KSIĄŻKI