Strona główna

„I Bóg stworzył poezję…”

Dnia 13 listopada odbył się w naszej szkole IX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „I Bóg stworzył poezję…”. W konkursie zaprezentowało się 16 uczestników z 8 szkół podstawowych. Uczestnicy recytowali wiersz patriotyczny oraz wybrany Psalm i wykazali się piękną interpretacją utworów.

W bieżącym roku Polacy świętują dwie rocznice – 40-to lecie rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II i 100-lecie odzyskania niepodległości. Święty Jan Paweł II był poetą i miłośnikiem poezji, a przede wszystkim wielkim patriotą. Dlatego też przewodniczącym jury naszego konkursu był Dyrektor Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach – ksiądz doktor Jacek Pietruszka.

 

Zapraszamy 20.11.br o godz. 9.45.

na uroczystą galę kończącą

Tydzień Kultury Języka Polskiego

w naszej szkole, podczas której zostaną wręczone nagrody.

 

Alfabetyczna lista laureatów:

Karolina Cichy – Szkoła Podstawowa nr 164

Grzegorz Ciombor –Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek

Lilla Gruszczak SP 98 z Oddziałami Integracyjnymi

Natalia Jarząbek Szkoła Podstawowa w Gorzkowie

Urszula Kopydłowska Szkoła Podstawowa nr 164

Natalia Nosal Szkoła Podstawowa w Gorzkowie

Szymon Sobkowicz – Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny z Nazaretu

Antoni Tarnawa- Zajączkowski Szkoła Podstawowa nr 160

 

Lidia Czarnowicz
Małgorzata Mazanek

Zapraszamy do galerii

 

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2019-02-19, 6. tydz. zwykły
    Mk 8,14-21
    Uczniowie Jezusa zapomnieli wziąć chlebów i tylko jeden chleb mieli ze sobą w łodzi. Wtedy Jezus im przykazał: „Uważajcie, strzeżcie się kwasu faryzeuszów i kwasu Heroda”. Oni zaczęli rozprawiać między sobą o tym, że nie mają chleba. Jezus zauważył to i rzekł im: „Czemu rozprawiacie o tym, że nie macie chleba? Jeszcze nie pojmujecie i nie rozumiecie, tak otępiały macie umysł? Macie oczy, a nie widzicie: macie uszy, a nie słyszycie? Nie pamiętacie, ile zebraliście koszów pełnych ułomków, kiedy połamałem pięć chlebów dla pięciu tysięcy?” Odpowiedzieli Mu: „Dwanaście”. „A kiedy połamałem siedem chlebów dla czterech tysięcy, ile zebraliście koszów pełnych ułomków?” Odpowiedzieli: „Siedem”. I rzekł im: „Jeszcze nie rozumiecie?”

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności „I Bóg stworzył poezję…”