„I Bóg stworzył poezję…”

Dnia 13 listopada odbył się w naszej szkole IX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „I Bóg stworzył poezję…”. W konkursie zaprezentowało się 16 uczestników z 8 szkół podstawowych. Uczestnicy recytowali wiersz patriotyczny oraz wybrany Psalm i wykazali się piękną interpretacją utworów.

W bieżącym roku Polacy świętują dwie rocznice – 40-to lecie rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II i 100-lecie odzyskania niepodległości. Święty Jan Paweł II był poetą i miłośnikiem poezji, a przede wszystkim wielkim patriotą. Dlatego też przewodniczącym jury naszego konkursu był Dyrektor Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach – ksiądz doktor Jacek Pietruszka.

Zapraszamy 20.11.br o godz. 9.45.

na uroczystą galę kończącą

Tydzień Kultury Języka Polskiego

w naszej szkole, podczas której zostaną wręczone nagrody.

Alfabetyczna lista laureatów:

Karolina Cichy – Szkoła Podstawowa nr 164

Grzegorz Ciombor –Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek

Lilla Gruszczak SP 98 z Oddziałami Integracyjnymi

Natalia Jarząbek Szkoła Podstawowa w Gorzkowie

Urszula Kopydłowska Szkoła Podstawowa nr 164

Natalia Nosal Szkoła Podstawowa w Gorzkowie

Szymon Sobkowicz – Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny z Nazaretu

Antoni Tarnawa- Zajączkowski Szkoła Podstawowa nr 160

Lidia Czarnowicz
Małgorzata Mazanek

• Środa 2018-12-12, 2. tydz. Adwentu
    Jezus przemówił tymi słowami: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźmijcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem łagodny i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności „I Bóg stworzył poezję…”

GRUDZIEŃ 2018