Strona główna

Laureaci XIII Tygodnia Kultury Języka Polskiego

Klasy I – III

Wyniki IX Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego
„I Bóg stworzył poezję…”

 

I miejsce:  Natalia Nosal  -Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gorzkowie

II miejsce: Urszula Kopydłowska - Szkoła Podstawowa  nr 164  

 III miejsce : Karolina Cichy - Szkoła Podstawowa  nr 164

 

Wyróżnienia:

Natalia Jarząbek - Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gorzkowie

Szymon Sobkowicz - Szkoła Podstawowa  im. Świętej Rodziny z Nazaretu 

Grzegorz Ciombor - Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek

Antoni Tarnawa- Zajączkowski – Szkoła Podstawowa nr 160

Nagroda Organizatorów: Lilla Gruszczak - Szkoła Podstawowa  nr 98 z Oddziałami Integracyjnymi

Nagroda Publiczności: Antoni Tarnawa- Zajączkowski –Szkoła Podstawowa nr 160

 

Konkurs „Rodzinny Wiersz Patriotyczny”

Wyróżnienia w klasach I-III

Jakub Białos kl. 1a

Piotr Franczak kl. 1b

Piotr Huk  kl. 1c

Bartłomiej Sondej kl. 2a

Klara Faliszek kl. 3b

Jakub Wójtowicz kl. 3b

Wyróżnienia w klasach IV-VIII i gimnazjum

Kacper Kupczyk kl.4b

Maciej Dudek kl.4c

Julita Błaszczyk kl. 4c i Filip Błaszczyk kl. 5b

Martyna Płatkowska kl. 6b

Natasza  Zając kl. 7b

Adam Woźniakiewicz kl. 8a

Radosław Augustyniak kl. 3a

W gazecie „Brat” zostały opublikowane wiersze: Martyny Płatkowskiej, Nataszy Zając, Adama Woźniakiewicza, Julity Błaszczyk i Filipa Błaszczyka. Wyboru utworów dokonała redakcja.

 

Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej 

I miejsce: ex aequo Klementyna KopaczMaria Grabczyk

II miejsce: Tamara Broczkowska

III miejsce: ex aequo Adam Tokarz i Anna Waśko 

Wyróżnienie: Helena Truchalska i Filip Toboła

 

Łamańce językowe

kl. I
I miejsce - Mikołaj Idzikowski
II miejsce - Nicola Pasierbek
III miejsce - Dominika Dudek

kl. II
I miejsce - Aleksandra Mydel
II miejsce - Antoni Grzegorczyk
III miejsce -  Bartłomiej Sondej

kl. III
I miejsce - Stanisław Szadkowski
II miejsce - Grzegorz Ciombor
III miejsce - Hanna Korzeniowska

 

Quiz o Polsce

Mistrzowie : Ewa Głowacka, Antoni Grzegorczyk, Julia Juszkiewicz
Wicemistrzowie : Maja Faron, Antoni Gieracki, Julia Kozina

 

Tort dla Niepodległej

Nagrodzeni wszyscy uczniowie klas drugich

 

Konkurs plastyczny pt.: ”Kartka z kalendarza-listopad”.

Klasy I:

I miejsce- Paweł Wyżga kl. Ib

II miejsce- Nataniel Ulmana kl. Ic

III miejsce- Marcel Oleksy kl. Ia

Wyróżnienie- Iga Sarnecka kl. Ib

Klasy II:

I miejsce- Magdalena Jędrzejek  kl. IIa

II miejsce- Barbara Chrobak  kl. IIb

III miejsce- Gabriela Krawczyk  kl. IIb

Wyróżnienie- Adam Luberda kl. IIa

Klasy III:

I miejsce- Jakub Kosiński  kl. IIIa

II miejsce- Kacper Kopczyński kl. IIIb

III miejsce- Aleksandra Łopatka  kl.II Ic

Wyróżnienia- Amelia Putur kl. IIIa, Julia Kieblesz kl. IIIb

 

Konkurs przyrodniczy  dla klas III pt.: „Wśród polskich pól i lasów”

I miejsce: Zuzanna Sowińska, Martyna Usiądek (kl. IIIb)

II miejsce: Hanna Korzeniowska (kl. IIIa), Julia Kieblesz (kl. IIIb)

III miejsce: Filip Stępniak (kl. IIIa), Katarzyna Stolarska (kl. IIIb)

 

Szkolny Konkurs Kaligraficzny

W kategorii: uczniowie kl. III-IV SP

Mistrz: Samuel Rudzki - kl. IIIc

Wicemistrz: Kacper Kupczyk - kl. IVb



W kategorii: uczniowie kl. V-VIII

Mistrz: Joanna Dziedzic - kl. VIc

Wicemistrz: Jagoda Chmiel - kl Va

 

Klasy IV – VIII

Konkurs ortograficzny

Mistrz klas 4 – Zofia Pytel

Wicemistrz klas 4 – Oliwier Pazera

Mistrz klas 5 – Magdalena Gajzler

Wicemistrz klas 5 – Aleksandra Zybała

Mistrz klas 6 – Dominik Czekaj

Wicemistrz klas 6 – Julia Gediga

Mistrz klas 7 – Nina Borowicz

Wicemistrz klas 7 – Milena Połomska

Mistrz klas 8 – Agnieszka Pyka

Wicemistrz klas 8 – Gabriela Bargieł

 

Konkurs poprawności językowej 

Mistrz klas 4 – Oliwier Pazera

Wicemistrz klas 4 – Kamil Manterys

Mistrz klas 5 –Jagoda Chmiel

Wicemistrz klas 5 – Magdalena Gajzler

Mistrz klas 6 – Barbara Pęgiel

Wicemistrz klas 6 – Dominik Czekaj

Mistrz klas 7 – Oliwia Ciosek

Wicemistrz klas 7 – Zofia Kaim

Mistrz klas 8 – Wiktoria Rudko i Adam Woźniakiewicz

Wicemistrz klas 8 – Agnieszka Pyka i Izabela Sacha, Aleksandra Martiszek i Natalia Kaczmarczyk

 

Teleturniej polonistyczny

I miejsce - drużyna Smakoszy Książek w składzie  Zofia Heretyk, Kalina Kusztal i Zuzanna Tytko

II miejsce - drużyna Miłośników Biblioteki w składzie Julita Błaszczyk, Bartłomiej Hołuj i Patryk Śmigla

III miejsce  - drużyna Amatorów Dobrej Książki w składzie  Weronika Podres, Jerzy Niemiec i Mikołaj Niemiec

 

Dyktando dla Rodziców

Mistrzowie – p. Ewelina Morawczyńska i p. Bartłomiej Huk

Wicemistrzowie – p. Anna Jasińska-Pazera i p. Ireneusz Górski

Wyróżnienia – p. Edyta Zając, p. Marcin Krajewski i p. Krzysztof Mydel

 

Konkurs polonistyczny dla pracowników szkoły

I miejsce – p. Patrycja Borek

II miejsce – p. Ewa Sowa

III miejsce – p. Małgorzata Wachowicz

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Środa 2018-12-12, 2. tydz. Adwentu
    Mt 11,28-30
    Jezus przemówił tymi słowami: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźmijcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem łagodny i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie”.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Laureaci XIII Tygodnia Kultury Języka Polskiego

 

 

GRUDZIEŃ 2018