HISTORYCZNE OSIĄGNIĘCIA

Miło nam poinformować,  że uczniowie klas ósmych: Karolina Grądziel i Oskar Jurowski przeszli do rejonowego etapu ogólnopolskiego konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 – 1948. Walka o wolną Polskę”. Etap ten odbędzie się 13 grudnia, więc nasze mózgi historyczne nie marnują czasu i przygotowują się pilnie do zmagań. By lepiej poznać czasy okupacji i PRL – u udaliśmy się wspólnie do Muzeum Armii Krajowej. Wizyta była bardzo udana, gdyż oprowadzał nas po nim świadek historii,  pan Roman Heil, syn komendanta Szarych Szeregów w Krakowie.

Karolina dostała się także do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Historycznego dla uczniów szkół podstawowych, a aktualnie oczekujemy na wyniki Oskara w Konkursie Tematycznym „Umarli,  abyśmy mogli żyć wolni.” Miejsce Lwowa i jego obrońców w walce o niepodległość Polski.

Trzymamy kciuki za kolejne stopnie historycznego wtajemniczenia!

Izabela Błaszczyk

• Wtorek 2019-02-19, 6. tydz. zwykły
    Mk 8,14-21
    Uczniowie Jezusa zapomnieli wziąć chlebów i tylko jeden chleb mieli ze sobą w łodzi. Wtedy Jezus im przykazał: „Uważajcie, strzeżcie się kwasu faryzeuszów i kwasu Heroda”. Oni zaczęli rozprawiać między sobą o tym, że nie mają chleba. Jezus zauważył to i rzekł im: „Czemu rozprawiacie o tym, że nie macie chleba? Jeszcze nie pojmujecie i nie rozumiecie, tak otępiały macie umysł? Macie oczy, a nie widzicie: macie uszy, a nie słyszycie? Nie pamiętacie, ile zebraliście koszów pełnych ułomków, kiedy połamałem pięć chlebów dla pięciu tysięcy?” Odpowiedzieli Mu: „Dwanaście”. „A kiedy połamałem siedem chlebów dla czterech tysięcy, ile zebraliście koszów pełnych ułomków?” Odpowiedzieli: „Siedem”. I rzekł im: „Jeszcze nie rozumiecie?”

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności HISTORYCZNE OSIĄGNIĘCIA