HISTORYCZNE OSIĄGNIĘCIA

Miło nam poinformować,  że uczniowie klas ósmych: Karolina Grądziel i Oskar Jurowski przeszli do rejonowego etapu ogólnopolskiego konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 – 1948. Walka o wolną Polskę”. Etap ten odbędzie się 13 grudnia, więc nasze mózgi historyczne nie marnują czasu i przygotowują się pilnie do zmagań. By lepiej poznać czasy okupacji i PRL – u udaliśmy się wspólnie do Muzeum Armii Krajowej. Wizyta była bardzo udana, gdyż oprowadzał nas po nim świadek historii,  pan Roman Heil, syn komendanta Szarych Szeregów w Krakowie.

Karolina dostała się także do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Historycznego dla uczniów szkół podstawowych, a aktualnie oczekujemy na wyniki Oskara w Konkursie Tematycznym „Umarli,  abyśmy mogli żyć wolni.” Miejsce Lwowa i jego obrońców w walce o niepodległość Polski.

Trzymamy kciuki za kolejne stopnie historycznego wtajemniczenia!

Izabela Błaszczyk

• Środa 2019-05-22, 5. tydz.wielkanocny
    J 15,1-8
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który uprawia. Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie, o ile nie trwa w winnym krzewie, tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony, jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją i wrzuca do ognia i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności HISTORYCZNE OSIĄGNIĘCIA