HISTORYCZNE OSIĄGNIĘCIA

Miło nam poinformować,  że uczniowie klas ósmych: Karolina Grądziel i Oskar Jurowski przeszli do rejonowego etapu ogólnopolskiego konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 – 1948. Walka o wolną Polskę”. Etap ten odbędzie się 13 grudnia, więc nasze mózgi historyczne nie marnują czasu i przygotowują się pilnie do zmagań. By lepiej poznać czasy okupacji i PRL – u udaliśmy się wspólnie do Muzeum Armii Krajowej. Wizyta była bardzo udana, gdyż oprowadzał nas po nim świadek historii,  pan Roman Heil, syn komendanta Szarych Szeregów w Krakowie.

Karolina dostała się także do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Historycznego dla uczniów szkół podstawowych, a aktualnie oczekujemy na wyniki Oskara w Konkursie Tematycznym „Umarli,  abyśmy mogli żyć wolni.” Miejsce Lwowa i jego obrońców w walce o niepodległość Polski.

Trzymamy kciuki za kolejne stopnie historycznego wtajemniczenia!

Izabela Błaszczyk

• Środa 2018-12-12, 2. tydz. Adwentu
    Jezus przemówił tymi słowami: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźmijcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem łagodny i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności HISTORYCZNE OSIĄGNIĘCIA

GRUDZIEŃ 2018