Szlachetna Paczka

„….To dzięki Waszej niesamowitej mobilizacji, Waszym wielkim sercom i Waszej sile przykładu i przekonywania WSZYSTKIE PACZKOWE RODZINY OTRZYMAJĄ W TYM ROKU MĄDRĄ POMOC. Jesteście wspaniałymi, pięknymi ludźmi. I macie moc zmieniania historii. Na dobre.…” to tekst, którzy organizatorzy „Szlachetnej Paczki” skierowali do zaangażowanych w jej organizację. Z ogromną radością chciałabym podsumować nasz udział w tej edycji:

Kwota zebrana to 4272 zł
oraz sprzęt AGD, kosmetyki, odzież.
Miałyśmy również okazję wraz z wolontariuszką - opiekunką rodziny osobiście przekazać naszą „salezjańską paczkę”. Pani Klaudia za naszym pośrednictwem przekazuje Państwu słowa podziękowania za ten dar serca.

Teresa Adamczyk i p. Ewa Winiarska

• 2019-03-24, 3. Niedziela Wielkiego Postu
    Łk 13,1-9
    W tym czasie przyszli niektórzy i donieśli Jezusowi o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar. Jezus im odpowiedział: ”Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, że to ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloe i zabiła ich, było większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Jerozolimy? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie”. I opowiedział im następującą przypowieść: ”Pewien człowiek miał drzewo figowe zasadzone w swojej winnicy; przyszedł i szukał na nim owoców, ale nie znalazł. Rzekł więc do ogrodnika: »Oto już trzy lata, odkąd przychodzę i szukam owocu na tym drzewie figowym, a nie znajduję. Wytnij je: po co jeszcze ziemię wyjaławia?«. Lecz on mu odpowiedział: »Panie, jeszcze na ten rok je pozostaw; ja okopię je i obłożę nawozem; może wyda owoc. A jeśli nie, w przyszłości możesz je wyciąć«”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Szlachetna Paczka

Marzec 2019