Spotkanie z Siostrą Inspektorką

11 grudnia naszą szkołę odwiedziła Siostra Inspektorka Lidia Strzelczyk. Przywitaliśmy ją w samorządowym gronie świąteczną piosenką i życzeniami. Potem opowiedzieliśmy trochę o sobie i swojej roli w SU. Siostra była bardzo miła i cały czas się uśmiechała! Opowiedziała nam o planowanym spotkaniu samorządów szkół salezjańskich oraz o wychowankach salezjańskich za granicą. Oznajmiła, że za parę lat i my możemy tam pojechać. Rozmowa z Siostrą nie była długa, bo musieliśmy zmieścić się w jednej długiej przerwie, jednak spotkanie bardzo mi się podobało. Następnie zostaliśmy poczęstowani batonami, pożegnaliśmy się i poszliśmy na lekcje.

Zuzanna Szczypczyk,
6c

• Poniedziałek 2019-01-21, Wspomnienie Św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy
    Mk 2,18-22
    Uczniowie Jana i faryzeusze mieli właśnie post. Przyszli więc do Jezusa i pytali: „Dlaczego uczniowie Jana i uczniowie faryzeuszów poszczą, a Twoi uczniowie nie poszczą?” Jezus im odpowiedział: „Czy goście weselni mogą pościć, dopóki pan młody jest z nimi? Nie mogą pościć, jak długo pana młodego mają u siebie. Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, a wtedy, w ów dzień, będą pościć. Nikt nie przyszywa łaty z surowego sukna do starego ubrania. W przeciwnym razie nowa łata obrywa jeszcze część ze starego ubrania i robi się gorsze przedarcie. Nikt też młodego wina nie wlewa do starych bukłaków. W przeciwnym razie wino rozerwie bukłaki; i wino przepadnie, i bukłaki. Lecz młode wino należy lać do nowych bukłaków”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Spotkanie z Siostrą Inspektorką