Spotkanie z Siostrą Inspektorką

11 grudnia naszą szkołę odwiedziła Siostra Inspektorka Lidia Strzelczyk. Przywitaliśmy ją w samorządowym gronie świąteczną piosenką i życzeniami. Potem opowiedzieliśmy trochę o sobie i swojej roli w SU. Siostra była bardzo miła i cały czas się uśmiechała! Opowiedziała nam o planowanym spotkaniu samorządów szkół salezjańskich oraz o wychowankach salezjańskich za granicą. Oznajmiła, że za parę lat i my możemy tam pojechać. Rozmowa z Siostrą nie była długa, bo musieliśmy zmieścić się w jednej długiej przerwie, jednak spotkanie bardzo mi się podobało. Następnie zostaliśmy poczęstowani batonami, pożegnaliśmy się i poszliśmy na lekcje.

Zuzanna Szczypczyk,
6c

• Sobota 2019-04-20, Wielka Sobota
    Łk 24,1-12
    W pierwszy dzień tygodnia niewiasty poszły skoro świt do grobu, niosąc przygotowane wonności. Kamień od grobu zastały odsunięty. A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa. Gdy wobec tego były bezradne, nagle stanęło przed nimi dwóch mężczyzn w lśniących szatach. Przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi, lecz tamci rzekli do nich: «Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił, będąc jeszcze w Galilei: "Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzeszników i ukrzyżowany, lecz trzeciego dnia zmartwychwstanie"». Wtedy przypomniały sobie Jego słowa i wróciły od grobu, oznajmiły to wszystko Jedenastu i wszystkim pozostałym. A były to: Maria Magdalena, Joanna i Maria, matka Jakuba; i inne z nimi opowiadały to Apostołom. Lecz słowa te wydały im się czczą gadaniną i nie dali im wiary. Jednakże Piotr wybrał się i pobiegł do grobu; schyliwszy się, ujrzał same tylko płótna. I wrócił do siebie, dziwiąc się temu, co się stało.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Spotkanie z Siostrą Inspektorką