Zbliża się koniec półrocza!

W dniu 11 stycznia pożegnamy pierwsze półrocze tego roku szkolnego. Mamy nadzieję, że było ono dla wszystkich bardzo udane. Trzeba jednak pamiętać, że jeszcze się nie skończyło i można pewne rzeczy poprawić (jeżeli są sprzed dwóch tygodni). Ważne jest, by nie zaprzepaścić teraz tego półrocza, aby w drugim móc poprawić swoje oceny, bo średnia ocen jest ważna. Aby ten rok szkolny zakończyć z paskiem i z uśmiechem na buzi, trzeba się przyłożyć do nauki. Nie zwalniajmy przed metą, aby te święta spędzić bez uczenia się do poprawy. :)

Julia Gediga

• Poniedziałek 2019-01-21, Wspomnienie Św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy
    Mk 2,18-22
    Uczniowie Jana i faryzeusze mieli właśnie post. Przyszli więc do Jezusa i pytali: „Dlaczego uczniowie Jana i uczniowie faryzeuszów poszczą, a Twoi uczniowie nie poszczą?” Jezus im odpowiedział: „Czy goście weselni mogą pościć, dopóki pan młody jest z nimi? Nie mogą pościć, jak długo pana młodego mają u siebie. Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, a wtedy, w ów dzień, będą pościć. Nikt nie przyszywa łaty z surowego sukna do starego ubrania. W przeciwnym razie nowa łata obrywa jeszcze część ze starego ubrania i robi się gorsze przedarcie. Nikt też młodego wina nie wlewa do starych bukłaków. W przeciwnym razie wino rozerwie bukłaki; i wino przepadnie, i bukłaki. Lecz młode wino należy lać do nowych bukłaków”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Zbliża się koniec półrocza!