Spotkanie z Księdzem Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim

We wtorek, 18 grudnia 2018r., przedstawiciele szkoły z klas 6 oraz 3 klasy gimnazjum wraz z s. Sabiną Żak udali się na ul. Franciszkańską na spotkanie opłatkowe z Abp. Markiem Jędraszewskim. Oprócz nas zebrały się tam również inne katolickie szkoły z całego Krakowa, jednak mimo niemałej liczby osób, arcybiskup znalazł dla każdego chwilę. Nasza szkoła podarowała arcybiskupowi własnoręcznie robione pierniczki wraz ze szczerymi i pięknymi życzeniami bożonarodzeniowymi. Podzieliliśmy się opłatkiem, po czym arcybiskup złożył życzenia każdemu z nas i zdążył również chwilę z nami porozmawiać! Podczas całego spotkania towarzyszyły nam piękne kolędy, śpiewane przez nas wszystkich, co jeszcze bardziej potęgowało świąteczną, radosną atmosferę. Cało spotkanie było zachowane w szczęśliwym, bożonarodzeniowym klimacie. Potem wróciliśmy do naszych szkół i przekazaliśmy pozostałym uczniom życzenia od arcybiskupa.

Zuzanna Szczypczyk, 6c

Zdjęcia można obejrzeć tutaj lub klikając w poniższy link

• 2019-03-24, 3. Niedziela Wielkiego Postu
    Łk 13,1-9
    W tym czasie przyszli niektórzy i donieśli Jezusowi o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar. Jezus im odpowiedział: ”Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, że to ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloe i zabiła ich, było większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Jerozolimy? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie”. I opowiedział im następującą przypowieść: ”Pewien człowiek miał drzewo figowe zasadzone w swojej winnicy; przyszedł i szukał na nim owoców, ale nie znalazł. Rzekł więc do ogrodnika: »Oto już trzy lata, odkąd przychodzę i szukam owocu na tym drzewie figowym, a nie znajduję. Wytnij je: po co jeszcze ziemię wyjaławia?«. Lecz on mu odpowiedział: »Panie, jeszcze na ten rok je pozostaw; ja okopię je i obłożę nawozem; może wyda owoc. A jeśli nie, w przyszłości możesz je wyciąć«”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Spotkanie z Księdzem Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim

Marzec 2019

1-3 g.17:00 (SP)