Spotkanie z Księdzem Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim

We wtorek, 18 grudnia 2018r., przedstawiciele szkoły z klas 6 oraz 3 klasy gimnazjum wraz z s. Sabiną Żak udali się na ul. Franciszkańską na spotkanie opłatkowe z Abp. Markiem Jędraszewskim. Oprócz nas zebrały się tam również inne katolickie szkoły z całego Krakowa, jednak mimo niemałej liczby osób, arcybiskup znalazł dla każdego chwilę. Nasza szkoła podarowała arcybiskupowi własnoręcznie robione pierniczki wraz ze szczerymi i pięknymi życzeniami bożonarodzeniowymi. Podzieliliśmy się opłatkiem, po czym arcybiskup złożył życzenia każdemu z nas i zdążył również chwilę z nami porozmawiać! Podczas całego spotkania towarzyszyły nam piękne kolędy, śpiewane przez nas wszystkich, co jeszcze bardziej potęgowało świąteczną, radosną atmosferę. Cało spotkanie było zachowane w szczęśliwym, bożonarodzeniowym klimacie. Potem wróciliśmy do naszych szkół i przekazaliśmy pozostałym uczniom życzenia od arcybiskupa.

Zuzanna Szczypczyk, 6c

Zdjęcia można obejrzeć tutaj lub klikając w poniższy link

• Poniedziałek 2019-01-21, Wspomnienie Św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy
    Mk 2,18-22
    Uczniowie Jana i faryzeusze mieli właśnie post. Przyszli więc do Jezusa i pytali: „Dlaczego uczniowie Jana i uczniowie faryzeuszów poszczą, a Twoi uczniowie nie poszczą?” Jezus im odpowiedział: „Czy goście weselni mogą pościć, dopóki pan młody jest z nimi? Nie mogą pościć, jak długo pana młodego mają u siebie. Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, a wtedy, w ów dzień, będą pościć. Nikt nie przyszywa łaty z surowego sukna do starego ubrania. W przeciwnym razie nowa łata obrywa jeszcze część ze starego ubrania i robi się gorsze przedarcie. Nikt też młodego wina nie wlewa do starych bukłaków. W przeciwnym razie wino rozerwie bukłaki; i wino przepadnie, i bukłaki. Lecz młode wino należy lać do nowych bukłaków”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Spotkanie z Księdzem Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim