Spotkanie z Księdzem Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim

We wtorek, 18 grudnia 2018r., przedstawiciele szkoły z klas 6 oraz 3 klasy gimnazjum wraz z s. Sabiną Żak udali się na ul. Franciszkańską na spotkanie opłatkowe z Abp. Markiem Jędraszewskim. Oprócz nas zebrały się tam również inne katolickie szkoły z całego Krakowa, jednak mimo niemałej liczby osób, arcybiskup znalazł dla każdego chwilę. Nasza szkoła podarowała arcybiskupowi własnoręcznie robione pierniczki wraz ze szczerymi i pięknymi życzeniami bożonarodzeniowymi. Podzieliliśmy się opłatkiem, po czym arcybiskup złożył życzenia każdemu z nas i zdążył również chwilę z nami porozmawiać! Podczas całego spotkania towarzyszyły nam piękne kolędy, śpiewane przez nas wszystkich, co jeszcze bardziej potęgowało świąteczną, radosną atmosferę. Cało spotkanie było zachowane w szczęśliwym, bożonarodzeniowym klimacie. Potem wróciliśmy do naszych szkół i przekazaliśmy pozostałym uczniom życzenia od arcybiskupa.

Zuzanna Szczypczyk, 6c

Zdjęcia można obejrzeć tutaj lub klikając w poniższy link

• Czwartek 2019-06-27, 12. tydz. zwykły
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie każdy, który Mi mówi: «Panie, Panie», wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?» Wtedy im oświadczę: «Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości». Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry, i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki”. Gdy Jezus dokończył tych mów, tłumy zdumiewały się Jego nauką. Uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak ich uczeni w Piśmie.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Spotkanie z Księdzem Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim