Życzymy błogosławieństwa Narodzonego Pana

„Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.”
Cyprian Kamil Norwid

Szanowni Państwo!

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W ten niezwykły świąteczny czas pragniemy życzyć tego, co najlepsze.

Niech Boża Dziecina przytulając do swego serca, skruszy wszystkie troski, niepokoje i smutki, których dostarcza codzienność.

Niech świąteczny czas przeżyty w gronie najbliższych umocni istotne wartości ludzkiego życia tak, by żadna burza nie zniszczyła tego fundamentu. Życzymy pokoju, delikatnych słów i wymownych gestów, aby w każdym sercu zawsze znalazło się miejsce na radość, dobroć, miłość, wrażliwość i pokój.

Życzymy błogosławieństwa Narodzonego Pana na każdy dzień Nowego Roku!

W imieniu całej społeczności szkolnej

Dyrektor Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek
s. Magdalena Szlachcic

• Sobota 2019-04-20, Wielka Sobota
    Łk 24,1-12
    W pierwszy dzień tygodnia niewiasty poszły skoro świt do grobu, niosąc przygotowane wonności. Kamień od grobu zastały odsunięty. A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa. Gdy wobec tego były bezradne, nagle stanęło przed nimi dwóch mężczyzn w lśniących szatach. Przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi, lecz tamci rzekli do nich: «Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił, będąc jeszcze w Galilei: "Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzeszników i ukrzyżowany, lecz trzeciego dnia zmartwychwstanie"». Wtedy przypomniały sobie Jego słowa i wróciły od grobu, oznajmiły to wszystko Jedenastu i wszystkim pozostałym. A były to: Maria Magdalena, Joanna i Maria, matka Jakuba; i inne z nimi opowiadały to Apostołom. Lecz słowa te wydały im się czczą gadaniną i nie dali im wiary. Jednakże Piotr wybrał się i pobiegł do grobu; schyliwszy się, ujrzał same tylko płótna. I wrócił do siebie, dziwiąc się temu, co się stało.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Życzymy błogosławieństwa Narodzonego Pana