Życzymy błogosławieństwa Narodzonego Pana

„Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.”
Cyprian Kamil Norwid

Szanowni Państwo!

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W ten niezwykły świąteczny czas pragniemy życzyć tego, co najlepsze.

Niech Boża Dziecina przytulając do swego serca, skruszy wszystkie troski, niepokoje i smutki, których dostarcza codzienność.

Niech świąteczny czas przeżyty w gronie najbliższych umocni istotne wartości ludzkiego życia tak, by żadna burza nie zniszczyła tego fundamentu. Życzymy pokoju, delikatnych słów i wymownych gestów, aby w każdym sercu zawsze znalazło się miejsce na radość, dobroć, miłość, wrażliwość i pokój.

Życzymy błogosławieństwa Narodzonego Pana na każdy dzień Nowego Roku!

W imieniu całej społeczności szkolnej

Dyrektor Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek
s. Magdalena Szlachcic

• Poniedziałek 2019-01-21, Wspomnienie Św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy
    Mk 2,18-22
    Uczniowie Jana i faryzeusze mieli właśnie post. Przyszli więc do Jezusa i pytali: „Dlaczego uczniowie Jana i uczniowie faryzeuszów poszczą, a Twoi uczniowie nie poszczą?” Jezus im odpowiedział: „Czy goście weselni mogą pościć, dopóki pan młody jest z nimi? Nie mogą pościć, jak długo pana młodego mają u siebie. Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, a wtedy, w ów dzień, będą pościć. Nikt nie przyszywa łaty z surowego sukna do starego ubrania. W przeciwnym razie nowa łata obrywa jeszcze część ze starego ubrania i robi się gorsze przedarcie. Nikt też młodego wina nie wlewa do starych bukłaków. W przeciwnym razie wino rozerwie bukłaki; i wino przepadnie, i bukłaki. Lecz młode wino należy lać do nowych bukłaków”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Życzymy błogosławieństwa Narodzonego Pana