Święto Szkoły i Patronki Laury Vicuňy

1 lutego, czyli w najbliższy piątek odbędzie się Święto Szkoły i Patronki. Zaś samo wspomnienie naszej patronki bł. Laury Vicuňy przypada 22 stycznia - w tym roku podczas ferii.

Plan dnia - 1 lutego 2019 r.

W tym świątecznym dniu odbywać się będą tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Uczniowie przychodzą w strojach galowych.

Klasy 1-3  zajęcia z wychowawcą od godziny 8.00.
Klasy 4 -8 spotykają się z wychowawcami pod szkołą o godzinie 8.40.
Wyjście do kościoła około 8.45.
9.00 - Msza św. w kościele parafialnym pw. św. Brata Alberta około
10.20 - uroczysta gala w sali gimnastycznej naszej szkoły, przedstawienie teatru Boska Trupa.
około 11.30 - zajęcia w klasach z wychowawcami do godziny 12.30.
Klasy 7 i 8 po spotkaniu w sali gimnastycznej wracają na lekcje do budynku LO na os. Jagiellońskim.

Serdecznie zapraszamy Rodziców i Dziadków do udziału w uroczystej Mszy Świętej o godzinie 9.00.

W tym dniu zajęcia kończą się o godzinie 12.30. Odwołane są również wszelkie koła i zajęcia dodatkowe.

• Wtorek 2019-02-19, 6. tydz. zwykły
    Mk 8,14-21
    Uczniowie Jezusa zapomnieli wziąć chlebów i tylko jeden chleb mieli ze sobą w łodzi. Wtedy Jezus im przykazał: „Uważajcie, strzeżcie się kwasu faryzeuszów i kwasu Heroda”. Oni zaczęli rozprawiać między sobą o tym, że nie mają chleba. Jezus zauważył to i rzekł im: „Czemu rozprawiacie o tym, że nie macie chleba? Jeszcze nie pojmujecie i nie rozumiecie, tak otępiały macie umysł? Macie oczy, a nie widzicie: macie uszy, a nie słyszycie? Nie pamiętacie, ile zebraliście koszów pełnych ułomków, kiedy połamałem pięć chlebów dla pięciu tysięcy?” Odpowiedzieli Mu: „Dwanaście”. „A kiedy połamałem siedem chlebów dla czterech tysięcy, ile zebraliście koszów pełnych ułomków?” Odpowiedzieli: „Siedem”. I rzekł im: „Jeszcze nie rozumiecie?”

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Święto Szkoły i Patronki Laury Vicuňy