Święto Szkoły i Patronki Laury Vicuňy

1 lutego, czyli w najbliższy piątek odbędzie się Święto Szkoły i Patronki. Zaś samo wspomnienie naszej patronki bł. Laury Vicuňy przypada 22 stycznia - w tym roku podczas ferii.

Plan dnia - 1 lutego 2019 r.

W tym świątecznym dniu odbywać się będą tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Uczniowie przychodzą w strojach galowych.

Klasy 1-3  zajęcia z wychowawcą od godziny 8.00.
Klasy 4 -8 spotykają się z wychowawcami pod szkołą o godzinie 8.40.
Wyjście do kościoła około 8.45.
9.00 - Msza św. w kościele parafialnym pw. św. Brata Alberta około
10.20 - uroczysta gala w sali gimnastycznej naszej szkoły, przedstawienie teatru Boska Trupa.
około 11.30 - zajęcia w klasach z wychowawcami do godziny 12.30.
Klasy 7 i 8 po spotkaniu w sali gimnastycznej wracają na lekcje do budynku LO na os. Jagiellońskim.

Serdecznie zapraszamy Rodziców i Dziadków do udziału w uroczystej Mszy Świętej o godzinie 9.00.

W tym dniu zajęcia kończą się o godzinie 12.30. Odwołane są również wszelkie koła i zajęcia dodatkowe.

• Sobota 2019-04-20, Wielka Sobota
    Łk 24,1-12
    W pierwszy dzień tygodnia niewiasty poszły skoro świt do grobu, niosąc przygotowane wonności. Kamień od grobu zastały odsunięty. A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa. Gdy wobec tego były bezradne, nagle stanęło przed nimi dwóch mężczyzn w lśniących szatach. Przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi, lecz tamci rzekli do nich: «Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił, będąc jeszcze w Galilei: "Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzeszników i ukrzyżowany, lecz trzeciego dnia zmartwychwstanie"». Wtedy przypomniały sobie Jego słowa i wróciły od grobu, oznajmiły to wszystko Jedenastu i wszystkim pozostałym. A były to: Maria Magdalena, Joanna i Maria, matka Jakuba; i inne z nimi opowiadały to Apostołom. Lecz słowa te wydały im się czczą gadaniną i nie dali im wiary. Jednakże Piotr wybrał się i pobiegł do grobu; schyliwszy się, ujrzał same tylko płótna. I wrócił do siebie, dziwiąc się temu, co się stało.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Święto Szkoły i Patronki Laury Vicuňy