OGÓLNOPOLSKI KONKURS: BIBLIA I PRZYPOWIEŚCI BIBLIJNE

W naszej szkole w dniu 29 listopada 2018 roku odbył się Ogólnopolski Konkurs Biblijny: Biblia i Przypowieści biblijne, przeprowadzony przez s. Joannę Warsiewicz - nauczyciela religii. Wzięły w nim udział dzieci z klas trzecich.
Organizator konkursu przesłał wyniki pod koniec stycznia 2019 roku. Laureatem konkursu został
Filip Stępniak
z klasy III A, zdobywając 5 miejsce na 410 uczestników i 230 punków i nagrodę książkową.
Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uznania za udział w konkursie:
Jakub Najman - kl. III B
Kornelia Paszko - kl. III A
Zuzanna Sowińska - III B
Zuzanna Bator - III B
Michał Truchan - kl. III A
Gratulujemy!

• Wtorek 2019-02-19, 6. tydz. zwykły
    Mk 8,14-21
    Uczniowie Jezusa zapomnieli wziąć chlebów i tylko jeden chleb mieli ze sobą w łodzi. Wtedy Jezus im przykazał: „Uważajcie, strzeżcie się kwasu faryzeuszów i kwasu Heroda”. Oni zaczęli rozprawiać między sobą o tym, że nie mają chleba. Jezus zauważył to i rzekł im: „Czemu rozprawiacie o tym, że nie macie chleba? Jeszcze nie pojmujecie i nie rozumiecie, tak otępiały macie umysł? Macie oczy, a nie widzicie: macie uszy, a nie słyszycie? Nie pamiętacie, ile zebraliście koszów pełnych ułomków, kiedy połamałem pięć chlebów dla pięciu tysięcy?” Odpowiedzieli Mu: „Dwanaście”. „A kiedy połamałem siedem chlebów dla czterech tysięcy, ile zebraliście koszów pełnych ułomków?” Odpowiedzieli: „Siedem”. I rzekł im: „Jeszcze nie rozumiecie?”

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności OGÓLNOPOLSKI KONKURS: BIBLIA I PRZYPOWIEŚCI BIBLIJNE