OGÓLNOPOLSKI KONKURS: BIBLIA I PRZYPOWIEŚCI BIBLIJNE

W naszej szkole w dniu 29 listopada 2018 roku odbył się Ogólnopolski Konkurs Biblijny: Biblia i Przypowieści biblijne, przeprowadzony przez s. Joannę Warsiewicz - nauczyciela religii. Wzięły w nim udział dzieci z klas trzecich.
Organizator konkursu przesłał wyniki pod koniec stycznia 2019 roku. Laureatem konkursu został
Filip Stępniak
z klasy III A, zdobywając 5 miejsce na 410 uczestników i 230 punków i nagrodę książkową.
Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uznania za udział w konkursie:
Jakub Najman - kl. III B
Kornelia Paszko - kl. III A
Zuzanna Sowińska - III B
Zuzanna Bator - III B
Michał Truchan - kl. III A
Gratulujemy!

• Sobota 2019-04-20, Wielka Sobota
    Łk 24,1-12
    W pierwszy dzień tygodnia niewiasty poszły skoro świt do grobu, niosąc przygotowane wonności. Kamień od grobu zastały odsunięty. A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa. Gdy wobec tego były bezradne, nagle stanęło przed nimi dwóch mężczyzn w lśniących szatach. Przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi, lecz tamci rzekli do nich: «Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił, będąc jeszcze w Galilei: "Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzeszników i ukrzyżowany, lecz trzeciego dnia zmartwychwstanie"». Wtedy przypomniały sobie Jego słowa i wróciły od grobu, oznajmiły to wszystko Jedenastu i wszystkim pozostałym. A były to: Maria Magdalena, Joanna i Maria, matka Jakuba; i inne z nimi opowiadały to Apostołom. Lecz słowa te wydały im się czczą gadaniną i nie dali im wiary. Jednakże Piotr wybrał się i pobiegł do grobu; schyliwszy się, ujrzał same tylko płótna. I wrócił do siebie, dziwiąc się temu, co się stało.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności OGÓLNOPOLSKI KONKURS: BIBLIA I PRZYPOWIEŚCI BIBLIJNE