Wystawa szopek

Klasa IIIb wyjściem na wystawę szopek do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa zakończyła piękny czas Bożego Narodzenia. W tym roku wystawa była zorganizowana w Celestacie. Uczniowie mieli zatem okazję poznać krótką historię Parku Strzeleckiego i Bractwa Kurkowego. Wychowawczyni wprowadziła dzieci w magiczny świat powstawania szopek krakowskich i ich charakterystycznych cech, które wyróżniają je na całym świecie. Dzieci zachwycały się kunsztem, precyzyjnym wykonaniem, misternymi zdobieniami oraz pomysłowością, jaką wykazali się twórcy tych cudownych budowli. Ich uwagę przykuwały te wielkie i te miniaturowe. Podziwiali nie tylko te wykonane przez profesjonalistów, ale również te wykonane przez dzieci i młodzież. W nich wszystkich spotkały się religijne przeżycia bożonarodzeniowe, patriotyzm i miłość do Krakowa.

Dorota Dudek

• Wtorek 2019-02-19, 6. tydz. zwykły
    Mk 8,14-21
    Uczniowie Jezusa zapomnieli wziąć chlebów i tylko jeden chleb mieli ze sobą w łodzi. Wtedy Jezus im przykazał: „Uważajcie, strzeżcie się kwasu faryzeuszów i kwasu Heroda”. Oni zaczęli rozprawiać między sobą o tym, że nie mają chleba. Jezus zauważył to i rzekł im: „Czemu rozprawiacie o tym, że nie macie chleba? Jeszcze nie pojmujecie i nie rozumiecie, tak otępiały macie umysł? Macie oczy, a nie widzicie: macie uszy, a nie słyszycie? Nie pamiętacie, ile zebraliście koszów pełnych ułomków, kiedy połamałem pięć chlebów dla pięciu tysięcy?” Odpowiedzieli Mu: „Dwanaście”. „A kiedy połamałem siedem chlebów dla czterech tysięcy, ile zebraliście koszów pełnych ułomków?” Odpowiedzieli: „Siedem”. I rzekł im: „Jeszcze nie rozumiecie?”

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Wystawa szopek