Wystawa szopek

Klasa IIIb wyjściem na wystawę szopek do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa zakończyła piękny czas Bożego Narodzenia. W tym roku wystawa była zorganizowana w Celestacie. Uczniowie mieli zatem okazję poznać krótką historię Parku Strzeleckiego i Bractwa Kurkowego. Wychowawczyni wprowadziła dzieci w magiczny świat powstawania szopek krakowskich i ich charakterystycznych cech, które wyróżniają je na całym świecie. Dzieci zachwycały się kunsztem, precyzyjnym wykonaniem, misternymi zdobieniami oraz pomysłowością, jaką wykazali się twórcy tych cudownych budowli. Ich uwagę przykuwały te wielkie i te miniaturowe. Podziwiali nie tylko te wykonane przez profesjonalistów, ale również te wykonane przez dzieci i młodzież. W nich wszystkich spotkały się religijne przeżycia bożonarodzeniowe, patriotyzm i miłość do Krakowa.

Dorota Dudek

• Czwartek 2019-07-18, 15. tydz. zwykły
    W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem łagodny i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Wystawa szopek