SZKOLNY TURNIEJ "DWA OGNIE"

W ramach rozgrywek międzyklasowych

zapraszamy uczniów klas IV - VI do wzięcia udziału
w turnieju gry "DWA OGNIE".

Zawody odbędą się 13.02.2019 r. (środa) o godzinie 15:30 w sali gimnastycznej.

Zgłoszenia drużyn 10-osobowych (6 osób + 2 rezerwowych + 2 matki) wypisane na kartkach z nazwą drużyny zostawiamy u nauczycieli wychowania fizycznego do dnia 12.02.2019 r.

Uwaga:

W skład drużyny mogą wchodzić zarówno chłopcy jak i dziewczynki.

Organizatorzy:
                                                                            p. Agnieszka Lech
                                                                            p. Monika Topór

• Sobota 2019-04-20, Wielka Sobota
    Łk 24,1-12
    W pierwszy dzień tygodnia niewiasty poszły skoro świt do grobu, niosąc przygotowane wonności. Kamień od grobu zastały odsunięty. A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa. Gdy wobec tego były bezradne, nagle stanęło przed nimi dwóch mężczyzn w lśniących szatach. Przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi, lecz tamci rzekli do nich: «Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił, będąc jeszcze w Galilei: "Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzeszników i ukrzyżowany, lecz trzeciego dnia zmartwychwstanie"». Wtedy przypomniały sobie Jego słowa i wróciły od grobu, oznajmiły to wszystko Jedenastu i wszystkim pozostałym. A były to: Maria Magdalena, Joanna i Maria, matka Jakuba; i inne z nimi opowiadały to Apostołom. Lecz słowa te wydały im się czczą gadaniną i nie dali im wiary. Jednakże Piotr wybrał się i pobiegł do grobu; schyliwszy się, ujrzał same tylko płótna. I wrócił do siebie, dziwiąc się temu, co się stało.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności SZKOLNY TURNIEJ "DWA OGNIE"