Strona główna

Turniej Fifa

Aż 32 zawodników z klas 4-6 wzięło udział w pierwszej edycji turnieju FIFA 18, którego organizatorem było kółko komputerowe wraz z p. Marcinem Nesterakiem. W pierwszym dniu, z turnieju odpadło 8 drużyn.  Już w tym etapie można było dostrzec drużyny które będą walczyły o zwycięstwo: Franciszek Szaraniec i Igor Stec (wygrana 5:1), Szymon Goc i Tomasz Morawczyński (wygrana 3:0), Stanisław Grządziel i Franciszek Mysior wygrana (4:0), Mateusz Cader i Krzysztof Dudek (wygrana 3:0). Kolejny etap to cztery, bardzo wyrównane pojedynki. Na uwagę zasługuje fakt, że Krzysztof Dudek zagrał w duecie z Sebastianem Woźnicą (rywale wyrazili na to zgodę). 

Pierwszy półfinał to pojedynek Franka i Igora z Szymonem i Tomkiem. Pojedynek zdecydowanie wygrany przez tych pierwszych 6:1. Drugi półfinał to zacięta walka pomiędzy Stanisławem i Frankiem, a Krzysztofem Dudkiem (od tego etapu, kolejni rywale nie zgodzili się na zastąpienie nieobecnego kolegi Krzyśka innym zawodnikiem, więc ten grał sam dwoma padami!). 

Mecz finałowy przyniósł wiele sportowych emocji. Po jednej stronie grał samotny Krzyś, po drugiej Franek i Igor. O wygranej zdecydowały dopiero rzuty karne!

Wyniki końcowe:

I miejsce
Krzysztof Dudek

II miejsce
Franciszek Szaraniec & Igor Stec

III miejsce
Stanisław Grządziel & Franciszek Mysior

Serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok :)

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2019-02-19, 6. tydz. zwykły
    Mk 8,14-21
    Uczniowie Jezusa zapomnieli wziąć chlebów i tylko jeden chleb mieli ze sobą w łodzi. Wtedy Jezus im przykazał: „Uważajcie, strzeżcie się kwasu faryzeuszów i kwasu Heroda”. Oni zaczęli rozprawiać między sobą o tym, że nie mają chleba. Jezus zauważył to i rzekł im: „Czemu rozprawiacie o tym, że nie macie chleba? Jeszcze nie pojmujecie i nie rozumiecie, tak otępiały macie umysł? Macie oczy, a nie widzicie: macie uszy, a nie słyszycie? Nie pamiętacie, ile zebraliście koszów pełnych ułomków, kiedy połamałem pięć chlebów dla pięciu tysięcy?” Odpowiedzieli Mu: „Dwanaście”. „A kiedy połamałem siedem chlebów dla czterech tysięcy, ile zebraliście koszów pełnych ułomków?” Odpowiedzieli: „Siedem”. I rzekł im: „Jeszcze nie rozumiecie?”

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Turniej Fifa