Strona główna

Turniej Fifa

Aż 32 zawodników z klas 4-6 wzięło udział w pierwszej edycji turnieju FIFA 18, którego organizatorem było kółko komputerowe wraz z p. Marcinem Nesterakiem. W pierwszym dniu, z turnieju odpadło 8 drużyn.  Już w tym etapie można było dostrzec drużyny które będą walczyły o zwycięstwo: Franciszek Szaraniec i Igor Stec (wygrana 5:1), Szymon Goc i Tomasz Morawczyński (wygrana 3:0), Stanisław Grządziel i Franciszek Mysior wygrana (4:0), Mateusz Cader i Krzysztof Dudek (wygrana 3:0). Kolejny etap to cztery, bardzo wyrównane pojedynki. Na uwagę zasługuje fakt, że Krzysztof Dudek zagrał w duecie z Sebastianem Woźnicą (rywale wyrazili na to zgodę). 

Pierwszy półfinał to pojedynek Franka i Igora z Szymonem i Tomkiem. Pojedynek zdecydowanie wygrany przez tych pierwszych 6:1. Drugi półfinał to zacięta walka pomiędzy Stanisławem i Frankiem, a Krzysztofem Dudkiem (od tego etapu, kolejni rywale nie zgodzili się na zastąpienie nieobecnego kolegi Krzyśka innym zawodnikiem, więc ten grał sam dwoma padami!). 

Mecz finałowy przyniósł wiele sportowych emocji. Po jednej stronie grał samotny Krzyś, po drugiej Franek i Igor. O wygranej zdecydowały dopiero rzuty karne!

Wyniki końcowe:

I miejsce
Krzysztof Dudek

II miejsce
Franciszek Szaraniec & Igor Stec

III miejsce
Stanisław Grządziel & Franciszek Mysior

Serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok :)

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Sobota 2019-04-20, Wielka Sobota
    Łk 24,1-12
    W pierwszy dzień tygodnia niewiasty poszły skoro świt do grobu, niosąc przygotowane wonności. Kamień od grobu zastały odsunięty. A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa. Gdy wobec tego były bezradne, nagle stanęło przed nimi dwóch mężczyzn w lśniących szatach. Przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi, lecz tamci rzekli do nich: «Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił, będąc jeszcze w Galilei: "Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzeszników i ukrzyżowany, lecz trzeciego dnia zmartwychwstanie"». Wtedy przypomniały sobie Jego słowa i wróciły od grobu, oznajmiły to wszystko Jedenastu i wszystkim pozostałym. A były to: Maria Magdalena, Joanna i Maria, matka Jakuba; i inne z nimi opowiadały to Apostołom. Lecz słowa te wydały im się czczą gadaniną i nie dali im wiary. Jednakże Piotr wybrał się i pobiegł do grobu; schyliwszy się, ujrzał same tylko płótna. I wrócił do siebie, dziwiąc się temu, co się stało.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Turniej Fifa