Strona główna

PÓŁKOLONIE W SZKOLE

Prawie 50 osób wzięło udział w zimowych  półkoloniach organizowanych w pierwszym tygodniu ferii. W drodze do celu „Wielkiego zimowego wyścigu” uczyliśmy się wytrwałości, współpracy, wzajemnego szacunku i troski o innych. W podróży towarzyszyli nam bohaterowie filmu „Auta” - Zygzak McQueen i jego przyjaciele. Przekonaliśmy się, że wcale nie jest najważniejsze by dotrzeć pierwszym do mety …

Był to czas mierzenia się z wyzwaniami, poznawania nowych osób i miejsc. Każdego dnia czekały na nas jakieś atrakcje –m.in.  Klockoland, warsztaty w igloo, Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach i lodowisko. Dzięki uprzejmości restauracji Verona w Lanckoronie mogliśmy zjeść przepyszną pizzę. Oczywiście, nie zabrakło też tańców, gry w piłkę nożną czy zajęć plastycznych.

Nad całością czuwali nauczyciele i wolontariusze Vides – niektórzy z nich pierwszy raz mogli spróbować swoich sił w tej roli. Okazało się, że ferie w szkole to czas dobrej zabawy. Radośni i wypoczęci spotkamy się już niedługo!

Zapraszamy do galerii

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Sobota 2019-04-20, Wielka Sobota
    Łk 24,1-12
    W pierwszy dzień tygodnia niewiasty poszły skoro świt do grobu, niosąc przygotowane wonności. Kamień od grobu zastały odsunięty. A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa. Gdy wobec tego były bezradne, nagle stanęło przed nimi dwóch mężczyzn w lśniących szatach. Przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi, lecz tamci rzekli do nich: «Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił, będąc jeszcze w Galilei: "Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzeszników i ukrzyżowany, lecz trzeciego dnia zmartwychwstanie"». Wtedy przypomniały sobie Jego słowa i wróciły od grobu, oznajmiły to wszystko Jedenastu i wszystkim pozostałym. A były to: Maria Magdalena, Joanna i Maria, matka Jakuba; i inne z nimi opowiadały to Apostołom. Lecz słowa te wydały im się czczą gadaniną i nie dali im wiary. Jednakże Piotr wybrał się i pobiegł do grobu; schyliwszy się, ujrzał same tylko płótna. I wrócił do siebie, dziwiąc się temu, co się stało.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności PÓŁKOLONIE W SZKOLE