Strona główna

PÓŁKOLONIE W SZKOLE

Prawie 50 osób wzięło udział w zimowych  półkoloniach organizowanych w pierwszym tygodniu ferii. W drodze do celu „Wielkiego zimowego wyścigu” uczyliśmy się wytrwałości, współpracy, wzajemnego szacunku i troski o innych. W podróży towarzyszyli nam bohaterowie filmu „Auta” - Zygzak McQueen i jego przyjaciele. Przekonaliśmy się, że wcale nie jest najważniejsze by dotrzeć pierwszym do mety …

Był to czas mierzenia się z wyzwaniami, poznawania nowych osób i miejsc. Każdego dnia czekały na nas jakieś atrakcje –m.in.  Klockoland, warsztaty w igloo, Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach i lodowisko. Dzięki uprzejmości restauracji Verona w Lanckoronie mogliśmy zjeść przepyszną pizzę. Oczywiście, nie zabrakło też tańców, gry w piłkę nożną czy zajęć plastycznych.

Nad całością czuwali nauczyciele i wolontariusze Vides – niektórzy z nich pierwszy raz mogli spróbować swoich sił w tej roli. Okazało się, że ferie w szkole to czas dobrej zabawy. Radośni i wypoczęci spotkamy się już niedługo!

Zapraszamy do galerii

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2019-02-19, 6. tydz. zwykły
    Mk 8,14-21
    Uczniowie Jezusa zapomnieli wziąć chlebów i tylko jeden chleb mieli ze sobą w łodzi. Wtedy Jezus im przykazał: „Uważajcie, strzeżcie się kwasu faryzeuszów i kwasu Heroda”. Oni zaczęli rozprawiać między sobą o tym, że nie mają chleba. Jezus zauważył to i rzekł im: „Czemu rozprawiacie o tym, że nie macie chleba? Jeszcze nie pojmujecie i nie rozumiecie, tak otępiały macie umysł? Macie oczy, a nie widzicie: macie uszy, a nie słyszycie? Nie pamiętacie, ile zebraliście koszów pełnych ułomków, kiedy połamałem pięć chlebów dla pięciu tysięcy?” Odpowiedzieli Mu: „Dwanaście”. „A kiedy połamałem siedem chlebów dla czterech tysięcy, ile zebraliście koszów pełnych ułomków?” Odpowiedzieli: „Siedem”. I rzekł im: „Jeszcze nie rozumiecie?”

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności PÓŁKOLONIE W SZKOLE