Strona główna

Graliśmy w FIFĘ!

19 lutego, pierwszy raz w historii naszej Szkoły, odbył się Turniej „FIFA 18” dla uczniów 7 i 8 klas Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum. Do rozgrywek przystąpiło 8 dwuosobowych zespołów.

Graliśmy systemem pucharowym – zaczęliśmy od meczów ćwierćfinałowych (mecz i rewanż), potem czekały nas półfinały, mecz o 3. miejsce i finał. Pojedynki na wirtualnej murawie były bardzo emocjonujące, a wszystkie drużyny wykazały się sporymi umiejętnościami. Warto podkreślić, że poziom całej rywalizacji nie dość, że był bardzo wysoki, to jeszcze bardzo wyrównany. Dzięki temu wszystkie spotkania oglądało się z prawdziwą przyjemnością!

Ostatecznie najlepsza w całej rywalizacji okazała się dwójka Kamil Musiałkowski – Kacper Kwaśny (IIIE), którzy w wielkim finale wygrali 2:0 z Błażejem Jamrózem i Piotrem Adamczykiem (7A)Trzecie miejsce zdobyli Mikołaj Bębenek (IIA LO) i Wojciech Żurek (IIB LO). Gratulujemy zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom Turnieju! I mamy nadzieję, że nie jest to nasze ostatnie słowo z tego typu zawodami!

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Sobota 2019-04-20, Wielka Sobota
    Łk 24,1-12
    W pierwszy dzień tygodnia niewiasty poszły skoro świt do grobu, niosąc przygotowane wonności. Kamień od grobu zastały odsunięty. A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa. Gdy wobec tego były bezradne, nagle stanęło przed nimi dwóch mężczyzn w lśniących szatach. Przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi, lecz tamci rzekli do nich: «Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił, będąc jeszcze w Galilei: "Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzeszników i ukrzyżowany, lecz trzeciego dnia zmartwychwstanie"». Wtedy przypomniały sobie Jego słowa i wróciły od grobu, oznajmiły to wszystko Jedenastu i wszystkim pozostałym. A były to: Maria Magdalena, Joanna i Maria, matka Jakuba; i inne z nimi opowiadały to Apostołom. Lecz słowa te wydały im się czczą gadaniną i nie dali im wiary. Jednakże Piotr wybrał się i pobiegł do grobu; schyliwszy się, ujrzał same tylko płótna. I wrócił do siebie, dziwiąc się temu, co się stało.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Graliśmy w FIFĘ!