SUKCES W KONKURSIE RECYTATORSKIM!

W etapie rejonowym XVI Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego czworo naszych uczniów odniosło sukces!
W kategorii klas I - III drugie miejsce zajął Bartłomiej Nosal z klasy 2 b.
wyróżnienie otrzymała Klementyna Kopacz z klasy 2 a

W kategorii klas IV - VI pierwsze miejsce zajął Bartłomiej Hołuj z klasy 5 a

W kategorii klas VII - VIII drugie miejsce zajęła Gabriela Nesterak z klasy 8 b

W poniedziałek 25 lutego laureaci wezmą udział w finale w Krakowskim Forum Kultury. Trzymamy za nich kciuki! I już teraz gratulujemy sukcesu!

• Sobota 2019-04-20, Wielka Sobota
    Łk 24,1-12
    W pierwszy dzień tygodnia niewiasty poszły skoro świt do grobu, niosąc przygotowane wonności. Kamień od grobu zastały odsunięty. A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa. Gdy wobec tego były bezradne, nagle stanęło przed nimi dwóch mężczyzn w lśniących szatach. Przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi, lecz tamci rzekli do nich: «Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił, będąc jeszcze w Galilei: "Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzeszników i ukrzyżowany, lecz trzeciego dnia zmartwychwstanie"». Wtedy przypomniały sobie Jego słowa i wróciły od grobu, oznajmiły to wszystko Jedenastu i wszystkim pozostałym. A były to: Maria Magdalena, Joanna i Maria, matka Jakuba; i inne z nimi opowiadały to Apostołom. Lecz słowa te wydały im się czczą gadaniną i nie dali im wiary. Jednakże Piotr wybrał się i pobiegł do grobu; schyliwszy się, ujrzał same tylko płótna. I wrócił do siebie, dziwiąc się temu, co się stało.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności SUKCES W KONKURSIE RECYTATORSKIM!