Samorządowa wycieczka do Warszawy

Najaktywniejsi członkowie samorządu szkolnego mieli okazję pojechać na dwudniowy zlot samorządów ze szkół Salezjańskich w Warszawie. Nocowaliśmy w domu Sióstr Salezjanek w jednej z dzielnic stolicy, a każdy dzień był pełen atrakcji i nie było ani chwili na odpoczynek! Poznaliśmy wiele świetnych osób i dużo się nauczyliśmy. Rankiem pierwszego dnia mieliśmy za zadanie zebrać się i ustalić, jakie cechy powinien mieć idealny samorząd. Mieliśmy na to dwie godziny, ale uporaliśmy się zaledwie w jedną, więc pozostały czas przeznaczyliśmy na różne gry integracyjne. Dzięki temu poznałam przemiłą dziewczynę, z którą mam takie same zainteresowania – i do dzisiaj z nią piszę przez różne media społecznościowe, mimo że uczęszcza aż do 3 klasy gimnazjum.
Potem wysłuchaliśmy mądrego wykładu na temat działania w samorządzie i przedstawiliśmy efekty naszej porannej pracy. Mieliśmy też okazję zabawić się w SEJF – grę, w której za pomocą wielu trudnych zagadek musieliśmy odnaleźć numer telefonu do Mistrza, który poda nam kod do otworzenia SEJFu, czyli walizki. To jednak nie wszystko – następnie metrem udaliśmy się zwiedzać zabytki Warszawy, które na każdym uczestniku wycieczki zrobiły ogromne wrażenie. Byliśmy także na pysznej pizzy, która wynagrodziła nam wszystkie męczące działania w tym dniu.
Następnego dnia musieliśmy już wracać – cóż, wszystko co dobre kiedyś się kończy. Pożegnaliśmy się z siostrami i osobami, które poznaliśmy na wyjeździe i wróciliśmy do Krakowa.
Ta wycieczka była naprawdę udana i bardzo się cieszę, że mogłam brać w niej udział.

Zuzanna Szczypczyk,
6c

• 2019-03-24, 3. Niedziela Wielkiego Postu
    Łk 13,1-9
    W tym czasie przyszli niektórzy i donieśli Jezusowi o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar. Jezus im odpowiedział: ”Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, że to ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloe i zabiła ich, było większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Jerozolimy? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie”. I opowiedział im następującą przypowieść: ”Pewien człowiek miał drzewo figowe zasadzone w swojej winnicy; przyszedł i szukał na nim owoców, ale nie znalazł. Rzekł więc do ogrodnika: »Oto już trzy lata, odkąd przychodzę i szukam owocu na tym drzewie figowym, a nie znajduję. Wytnij je: po co jeszcze ziemię wyjaławia?«. Lecz on mu odpowiedział: »Panie, jeszcze na ten rok je pozostaw; ja okopię je i obłożę nawozem; może wyda owoc. A jeśli nie, w przyszłości możesz je wyciąć«”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Samorządowa wycieczka do Warszawy

Marzec 2019