Samorządowa wycieczka do Warszawy

Najaktywniejsi członkowie samorządu szkolnego mieli okazję pojechać na dwudniowy zlot samorządów ze szkół Salezjańskich w Warszawie. Nocowaliśmy w domu Sióstr Salezjanek w jednej z dzielnic stolicy, a każdy dzień był pełen atrakcji i nie było ani chwili na odpoczynek! Poznaliśmy wiele świetnych osób i dużo się nauczyliśmy. Rankiem pierwszego dnia mieliśmy za zadanie zebrać się i ustalić, jakie cechy powinien mieć idealny samorząd. Mieliśmy na to dwie godziny, ale uporaliśmy się zaledwie w jedną, więc pozostały czas przeznaczyliśmy na różne gry integracyjne. Dzięki temu poznałam przemiłą dziewczynę, z którą mam takie same zainteresowania – i do dzisiaj z nią piszę przez różne media społecznościowe, mimo że uczęszcza aż do 3 klasy gimnazjum.
Potem wysłuchaliśmy mądrego wykładu na temat działania w samorządzie i przedstawiliśmy efekty naszej porannej pracy. Mieliśmy też okazję zabawić się w SEJF – grę, w której za pomocą wielu trudnych zagadek musieliśmy odnaleźć numer telefonu do Mistrza, który poda nam kod do otworzenia SEJFu, czyli walizki. To jednak nie wszystko – następnie metrem udaliśmy się zwiedzać zabytki Warszawy, które na każdym uczestniku wycieczki zrobiły ogromne wrażenie. Byliśmy także na pysznej pizzy, która wynagrodziła nam wszystkie męczące działania w tym dniu.
Następnego dnia musieliśmy już wracać – cóż, wszystko co dobre kiedyś się kończy. Pożegnaliśmy się z siostrami i osobami, które poznaliśmy na wyjeździe i wróciliśmy do Krakowa.
Ta wycieczka była naprawdę udana i bardzo się cieszę, że mogłam brać w niej udział.

Zuzanna Szczypczyk,
6c

• Środa 2019-05-22, 5. tydz.wielkanocny
    J 15,1-8
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który uprawia. Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie, o ile nie trwa w winnym krzewie, tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony, jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją i wrzuca do ognia i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Samorządowa wycieczka do Warszawy