Strona główna

Dzień Bezpiecznego Internetu

Niedawno w naszej szkole odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu, czyli w skrócie DBI, który ma za zadanie uświadomić młodzież o niebezpieczeństwach, które niesie ze sobą korzystanie z internetu.
Program Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole był bardzo interesujący i zaciekawił wiele osób. Na pierwszej przerwie była krótka pogadanka na jednym ze szkolnych korytarzy o zagrożeniach w sieci i wskazówki, jak się od nich uchronić. Drugą z atrakcji była możliwość zagrania w gry zrobione przez naszych uczniów! Nie było wcale łatwo, gdyż podczas ich tworzenia, wszyscy dawali z siebie wszystko i wykazali się ogromną inwencją twórczą.
Do komputerów z grami ustawiały się naprawdę długie kolejki, co na pewno uszczęśliwiło młodych programistów. Jednak to nie koniec wszelkich akcji organizowanych w tym dniu. Można było także obejrzeć spoty o bezpiecznym korzystaniu z internetu wykonane przez uczniów klasy 6c! Sama brałam w tym udział wraz z dwójką moich kolegów z klasy – Krzysiem i Tomkiem, więc uwierzcie mi, pracowaliśmy nad tym parę dni, mimo że na korytarzu nasze filmiki trwały około 2 minut. Przekazaliśmy uczniom, że należy wymyślać trudne hasła i nie można nikogo hejtować w Internecie, gdyż może to nieść ze sobą naprawdę tragiczne konsekwencje, mimo, że dla nas wydawałoby się to być jedynie żartem.
Warto też pamiętać, że wszystkie rady na temat sieci są aktualne cały rok i zawsze należy się do nich stosować! Nie podawaj swoich danych, wymyślaj trudne hasła, miej zainstalowanego antywirusa i wiele innych – wszystkie te porady powinny być niezbędnikiem uważnego i mądrego internauty.

Zuzanna Szczypczyk
6c

Zapraszamy do galerii

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Środa 2019-05-22, 5. tydz.wielkanocny
    J 15,1-8
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który uprawia. Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie, o ile nie trwa w winnym krzewie, tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony, jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją i wrzuca do ognia i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami”.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Dzień Bezpiecznego Internetu