Chusteczka salezjańska

- Co to jest?
- Jak się w to gra?
- Sport czy zabawa?
Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym artykule.
Na początku wyjaśnię może, czym jest chusteczka salezjańska. Jest to zabawa w której na liniach po dwóch stronach ustawieni są zawodnicy, a na środku stoi osoba, która trzyma w ręku chustkę. Zawodnik, który chce wygrać, musi:
-wziąć chustkę i przebiec za linię
-dotknąć osobę, która biegnie z chustką do linii.
Jest to zabawa, w której trzeba być zwinnym szybkim i dobrze obmyślić taktykę na przeciwnika. Zmagania uczniów z naszej szkoły rozpoczęły się już we wtorek 19.02, a finał odbędzie we czwartek w sali gimnastycznej, gdzie 10 najlepszych zawodników będzie ze sobą walczyło o tytuł najlepszego gracza w chusteczkę i o pierwsze miejsce w tych zawodach. Jest to bardzo nieprzewidywalna zabawa, gdyż nawet najlepsi mogą zostać pokonani przez tych, którzy mieli do czynienia z tą zabawą pierwszy raz.

Miłosz Nosal

• Wtorek 2019-05-21, 5. tydz.wielkanocny
    J 14,27-31a
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie. A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie. Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie. Ale niech świat się dowie, że Ja miłuję Ojca i że tak czynię, jak Mi Ojciec nakazał”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Chusteczka salezjańska