Chusteczka salezjańska

- Co to jest?
- Jak się w to gra?
- Sport czy zabawa?
Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym artykule.
Na początku wyjaśnię może, czym jest chusteczka salezjańska. Jest to zabawa w której na liniach po dwóch stronach ustawieni są zawodnicy, a na środku stoi osoba, która trzyma w ręku chustkę. Zawodnik, który chce wygrać, musi:
-wziąć chustkę i przebiec za linię
-dotknąć osobę, która biegnie z chustką do linii.
Jest to zabawa, w której trzeba być zwinnym szybkim i dobrze obmyślić taktykę na przeciwnika. Zmagania uczniów z naszej szkoły rozpoczęły się już we wtorek 19.02, a finał odbędzie we czwartek w sali gimnastycznej, gdzie 10 najlepszych zawodników będzie ze sobą walczyło o tytuł najlepszego gracza w chusteczkę i o pierwsze miejsce w tych zawodach. Jest to bardzo nieprzewidywalna zabawa, gdyż nawet najlepsi mogą zostać pokonani przez tych, którzy mieli do czynienia z tą zabawą pierwszy raz.

Miłosz Nosal

• 2019-03-24, 3. Niedziela Wielkiego Postu
    Łk 13,1-9
    W tym czasie przyszli niektórzy i donieśli Jezusowi o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar. Jezus im odpowiedział: ”Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, że to ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloe i zabiła ich, było większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Jerozolimy? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie”. I opowiedział im następującą przypowieść: ”Pewien człowiek miał drzewo figowe zasadzone w swojej winnicy; przyszedł i szukał na nim owoców, ale nie znalazł. Rzekł więc do ogrodnika: »Oto już trzy lata, odkąd przychodzę i szukam owocu na tym drzewie figowym, a nie znajduję. Wytnij je: po co jeszcze ziemię wyjaławia?«. Lecz on mu odpowiedział: »Panie, jeszcze na ten rok je pozostaw; ja okopię je i obłożę nawozem; może wyda owoc. A jeśli nie, w przyszłości możesz je wyciąć«”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Chusteczka salezjańska

Marzec 2019