Strona główna

O walentynkach piszą...

Zapraszamy do galerii

          W ostatnim tygodniu, dokładnie 14 lutego 2019 roku, odbyły się szkolne walentynki. Były one zorganizowane przez samorząd szkolny. W ten dzień każdy uczeń był ubrany na czerwono lub na różowo. Od samego rana ruszyła poczta walentynkowa. Na kolejnych przerwach odbywały się różnorodne konkursy. Pierwsza konkurencja pt.,,Traf w serce’’ była najbardziej lubiana przez uczniów. Jej zasady okazały się bardzo proste. Trzeba było trafić w plansze, które były przyczepione do kartonowego serca. Jeśli ktoś trafił dwa razy, dostawał słodką niespodziankę. Kolejna konkurencja miała tytuł ,,Złap cukierka’’. Polegała ona na tym, że do tablicy były przyklejone dwa serca. Jeśli ktoś trafił  w serca, dostawał niespodziankę. Ostatni konkurs nazywał się ,,Najpiękniejszy rysunek walentynkowy’’. Do tej konkurencji trzeba było umieć ładnie rysować. W tej konkurencji przewidziane były cztery miejsca.

          Ten dzień był dla wszystkich uczniów fantastyczny. Na twarzy każdego dziecka widniał wielki uśmiech. Za rok na pewno trzeba będzie to powtórzyć.

Ania Stankowska


          14 lutego w naszej szkole Samorząd Szkolny zorganizował walentynki. Był to dzień pełen wrażeń, spowodowanych ciekawymi konkursami oraz pocztą walentynkową, dzięki której każdy anonimowo mógł powiedzieć komuś coś miłego.
          Z rana dziewczyny z samorządu przeszły się po klasach ze skrzynką walentynkową, rozdając liściki. Na pewno tym, którzy je dostali było bardzo miło! Potem na korytarzu odbyła się konkurencja, polegająca na trafieniu piłeczką w dwie plansze na sercu. Nie było to takie proste, na jakie mogłoby się wydawać! Wszystkiemu towarzyszyła muzyka, puszczana przez zespół medialny i słodkie nagrody. Jedną z atrakcji był także konkurs na najładniejszą walentynkę! Wszystkie prace były naprawdę bardzo ładne! Dodatkowo klimat potęgował nasz ubiór, gdyż w tym dniu większość uczniów wybrała ubrania w odcieniach różu i czerwieni.
          Ten dzień upłynął nam naprawdę miło i jako samorząd zapowiadamy więcej tego typu wydarzeń!

Zuzanna Szczypczyk,
6c

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Sobota 2019-04-20, Wielka Sobota
    Łk 24,1-12
    W pierwszy dzień tygodnia niewiasty poszły skoro świt do grobu, niosąc przygotowane wonności. Kamień od grobu zastały odsunięty. A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa. Gdy wobec tego były bezradne, nagle stanęło przed nimi dwóch mężczyzn w lśniących szatach. Przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi, lecz tamci rzekli do nich: «Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił, będąc jeszcze w Galilei: "Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzeszników i ukrzyżowany, lecz trzeciego dnia zmartwychwstanie"». Wtedy przypomniały sobie Jego słowa i wróciły od grobu, oznajmiły to wszystko Jedenastu i wszystkim pozostałym. A były to: Maria Magdalena, Joanna i Maria, matka Jakuba; i inne z nimi opowiadały to Apostołom. Lecz słowa te wydały im się czczą gadaniną i nie dali im wiary. Jednakże Piotr wybrał się i pobiegł do grobu; schyliwszy się, ujrzał same tylko płótna. I wrócił do siebie, dziwiąc się temu, co się stało.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności O walentynkach piszą...