Miesiąc Języka Ojczystego w Krakowie

By z gazety znikły bzdety...
...czyli jak powstaje gazeta i kto musi nad nią pracować, zanim trafi do kiosku lub zostanie opublikowana w Internecie.
Takie warsztaty przeprowadziło w klasach szóstych czworo studentów polonistyki UJ. Głównym zadaniem warsztatowym było przygotowanie przez uczniów „gazet”. Każda grupa zgodnie z otrzymanymi wytycznymi i przyniesionymi przez studentów materiałami zredagowała określony typ czasopisma. Na zajęciach połączono różnego typu aktywności – uczestnicy musieli rozdzielić między sobą prace, następnie kreatywnie tworzyli pisemne komunikaty, zadania językowe, zadania graficzne i rękodzielnicze. Wyszukiwali również i sprawdzali informacje. Na koniec zaprezentowali gotowe projekty.

• Środa 2019-05-22, 5. tydz.wielkanocny
    J 15,1-8
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który uprawia. Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie, o ile nie trwa w winnym krzewie, tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony, jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją i wrzuca do ognia i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Miesiąc Języka Ojczystego w Krakowie