Strona główna

„Tajemniczy ogród”

        12 i 13 lutego klasy piąte były w Teatrze Bagatela na przedstawieniu opartym na powieści „Tajemniczy ogród”. Spektakl był bardzo interesujący. Naprawdę warto go zobaczyć nie tylko dlatego, że jest to lektura uzupełniająca.

           To, co nas zachwyciło, to muzyczna oprawa przedstawienia. Aktorzy wcielający się w bohaterów poza tekstem mówionym śpiewali i tańczyli. Dodatkowym atutem są piękne dekoracje, które pozwoliły nam przenieść się do zamku w dziewiętnastowiecznej Anglii. Na scenie zobaczyliśmy Pana Marcina Kobierskiego, aktora, który pomaga naszej „Boskiej Trupie”, pisząc scenariusze i wymyślając scenografię.

          Wyjście do teatru było dla nas okazją do przemyśleń na temat własnego postępowania i tego, że często marudzimy i narzekamy, nie zdając sobie sprawy z własnego szczęścia.

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • 2019-08-18, 20. Niedziela zwykła
    Łk 12,49-53
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął! Chrzest mam przyjąć i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie. Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie rozdwojonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej”.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności „Tajemniczy ogród”