Strona główna

„Tajemniczy ogród”

        12 i 13 lutego klasy piąte były w Teatrze Bagatela na przedstawieniu opartym na powieści „Tajemniczy ogród”. Spektakl był bardzo interesujący. Naprawdę warto go zobaczyć nie tylko dlatego, że jest to lektura uzupełniająca.

           To, co nas zachwyciło, to muzyczna oprawa przedstawienia. Aktorzy wcielający się w bohaterów poza tekstem mówionym śpiewali i tańczyli. Dodatkowym atutem są piękne dekoracje, które pozwoliły nam przenieść się do zamku w dziewiętnastowiecznej Anglii. Na scenie zobaczyliśmy Pana Marcina Kobierskiego, aktora, który pomaga naszej „Boskiej Trupie”, pisząc scenariusze i wymyślając scenografię.

          Wyjście do teatru było dla nas okazją do przemyśleń na temat własnego postępowania i tego, że często marudzimy i narzekamy, nie zdając sobie sprawy z własnego szczęścia.

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Środa 2019-05-22, 5. tydz.wielkanocny
    J 15,1-8
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który uprawia. Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie, o ile nie trwa w winnym krzewie, tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony, jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją i wrzuca do ognia i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami”.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności „Tajemniczy ogród”