Strona główna

KAMPANIA POLA NADZIEI

          Już po raz piętnasty w naszej szkole, kiedy kwitną wiosną żonkilowe Pola Nadziei, prowadzona jest kampania zbierania funduszy na rzecz ciężko chorych na raka w Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie. Opieka hospicyjna jest prowadzona nieodpłatnie dla pacjenta przez zespół pracowników i wolontariuszy w domu i ośrodku. 70 % budżetu Hospicjum stanowią dobrowolne datki – dar serca. Pragniemy, aby wszyscy uczniowie naszej szkoły włączyli się w to szlachetne dzieło serc, poprzez ofiarę materialną.

          Szczególnym znakiem naszej łączności z chorymi będzie ofiara duchowa, którą ze swoich dobrych uczynków złożą uczniowie klas III, przygotowujący się do uroczystości I Komunii Świętej. Podczas uroczystej Mszy Świętej 5 V 2019 roku  o godz. 13.00 złożą oni materialny dar na ołtarzu w imieniu wszystkich uczniów, a wraz z nim swoją duchową ofiarę, podjętą w intencji Hospicjum. W ten sposób podarujemy chorym podwójne dobro: to widzialne i niewidzialne.

STAŃ SIĘ CZĘŚCIĄ POLA NADZIEI! PRZYŁĄCZ SIĘ I TY DO AKCJI!
ZBIÓRKA PIENIĘDZY OD 28 III DO 5 IV 2019 r.

Dodatkowo 28 marca w czwartek odbędzie się w naszej szkole kwesta pod hasłemDaj nadzieję, a słodkości zaznasz wiele.

Słodkościami będą ciasta upieczone przez nauczycieli. Pozyskane środki przekazane zostaną także na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych w ramach kampanii Pola Nadziei. 

Jedno ciastko to datek 5 zł, ale Twój dar może być większy. (Do puszki wrzucamy odliczoną kwotę. Nie wydajemy reszty!). Kwesta odbywać się będzie wg ustalonego harmonogramu. Serdecznie zapraszamy!

wolontariuszki:
Dorota Dudek
Anna Świątek
Agnieszka Zielowska

 

Zapraszamy do galerii

 

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Sobota 2019-04-20, Wielka Sobota
    Łk 24,1-12
    W pierwszy dzień tygodnia niewiasty poszły skoro świt do grobu, niosąc przygotowane wonności. Kamień od grobu zastały odsunięty. A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa. Gdy wobec tego były bezradne, nagle stanęło przed nimi dwóch mężczyzn w lśniących szatach. Przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi, lecz tamci rzekli do nich: «Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił, będąc jeszcze w Galilei: "Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzeszników i ukrzyżowany, lecz trzeciego dnia zmartwychwstanie"». Wtedy przypomniały sobie Jego słowa i wróciły od grobu, oznajmiły to wszystko Jedenastu i wszystkim pozostałym. A były to: Maria Magdalena, Joanna i Maria, matka Jakuba; i inne z nimi opowiadały to Apostołom. Lecz słowa te wydały im się czczą gadaniną i nie dali im wiary. Jednakże Piotr wybrał się i pobiegł do grobu; schyliwszy się, ujrzał same tylko płótna. I wrócił do siebie, dziwiąc się temu, co się stało.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności KAMPANIA POLA NADZIEI