Strona główna

KAMPANIA POLA NADZIEI

          Już po raz piętnasty w naszej szkole, kiedy kwitną wiosną żonkilowe Pola Nadziei, prowadzona jest kampania zbierania funduszy na rzecz ciężko chorych na raka w Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie. Opieka hospicyjna jest prowadzona nieodpłatnie dla pacjenta przez zespół pracowników i wolontariuszy w domu i ośrodku. 70 % budżetu Hospicjum stanowią dobrowolne datki – dar serca. Pragniemy, aby wszyscy uczniowie naszej szkoły włączyli się w to szlachetne dzieło serc, poprzez ofiarę materialną.

          Szczególnym znakiem naszej łączności z chorymi będzie ofiara duchowa, którą ze swoich dobrych uczynków złożą uczniowie klas III, przygotowujący się do uroczystości I Komunii Świętej. Podczas uroczystej Mszy Świętej 5 V 2019 roku  o godz. 13.00 złożą oni materialny dar na ołtarzu w imieniu wszystkich uczniów, a wraz z nim swoją duchową ofiarę, podjętą w intencji Hospicjum. W ten sposób podarujemy chorym podwójne dobro: to widzialne i niewidzialne.

STAŃ SIĘ CZĘŚCIĄ POLA NADZIEI! PRZYŁĄCZ SIĘ I TY DO AKCJI!
ZBIÓRKA PIENIĘDZY OD 28 III DO 5 IV 2019 r.

Dodatkowo 28 marca w czwartek odbędzie się w naszej szkole kwesta pod hasłemDaj nadzieję, a słodkości zaznasz wiele.

Słodkościami będą ciasta upieczone przez nauczycieli. Pozyskane środki przekazane zostaną także na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych w ramach kampanii Pola Nadziei. 

Jedno ciastko to datek 5 zł, ale Twój dar może być większy. (Do puszki wrzucamy odliczoną kwotę. Nie wydajemy reszty!). Kwesta odbywać się będzie wg ustalonego harmonogramu. Serdecznie zapraszamy!

wolontariuszki:
Dorota Dudek
Anna Świątek
Agnieszka Zielowska

 

Zapraszamy do galerii

 

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Poniedziałek 2019-06-17, Wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika
    Mt 5,38-42
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Słyszeliście, że powiedziano: «Oko za oko i ząb za ząb». A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz. Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące. Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie”.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności KAMPANIA POLA NADZIEI