Strona główna

Wyjątkowy Gość w naszej szkole

          W poniedziałek 1 kwietnia gościliśmy w szkole Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Damiana Muskusa, który wizytował naszą parafię i wszystkie szkoły znajdujące się na jej terenie. Towarzyszył mu Ksiądz Proboszcz Paweł Kubani. Przywitaliśmy Go radosnym śpiewem. Pierwszoklasiści wręczyli Księdzu Biskupowi laurkę, a Emilka z klasy 6 Jego portret, który sama wykonała. Wiedząc, że Ksiądz Biskup nie ma czasu na zwiedzanie naszej szkoły i dłuższy pobyt z nami, przygotowaliśmy dla Niego specjalną prezentację zdjęć z różnych wydarzeń, uroczystości i codziennego życia naszej szkoły, by mógł lepiej nas poznać. Na koniec Ksiądz Biskup przemówił, odpowiedział na kilka pytań skierowanych do Niego i udzielił nam błogosławieństwa. 
 
Zapraszamy do galerii

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Sobota 2019-04-20, Wielka Sobota
    Łk 24,1-12
    W pierwszy dzień tygodnia niewiasty poszły skoro świt do grobu, niosąc przygotowane wonności. Kamień od grobu zastały odsunięty. A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa. Gdy wobec tego były bezradne, nagle stanęło przed nimi dwóch mężczyzn w lśniących szatach. Przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi, lecz tamci rzekli do nich: «Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił, będąc jeszcze w Galilei: "Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzeszników i ukrzyżowany, lecz trzeciego dnia zmartwychwstanie"». Wtedy przypomniały sobie Jego słowa i wróciły od grobu, oznajmiły to wszystko Jedenastu i wszystkim pozostałym. A były to: Maria Magdalena, Joanna i Maria, matka Jakuba; i inne z nimi opowiadały to Apostołom. Lecz słowa te wydały im się czczą gadaniną i nie dali im wiary. Jednakże Piotr wybrał się i pobiegł do grobu; schyliwszy się, ujrzał same tylko płótna. I wrócił do siebie, dziwiąc się temu, co się stało.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Wyjątkowy Gość w naszej szkole