SPOTKANIE Z OSOBĄ NIEDOSŁYSZĄCĄ

29 marca klasy II brały udział w warsztatach prowadzonych przez pana Adama Stromidło – prezesa Polskiego Związku Głuchych. Pan Adam w ciekawy sposób opowiedział nam w jaki sposób osoby niedosłyszące oraz niesłyszące komunikują się. Nauczył nas alfabetu migowego, a także kilku słów w języku migowym. Dowiedzieliśmy się, co to są implanty i aparaty słuchowe.

Dzięki temu spotkaniu postaramy się bardziej szanować innych ludzi, szczególnie osoby niepełnosprawne.

Agnieszka Kamińska
Magdalena Sanakiewicz

• Poniedziałek 2019-06-17, Wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Słyszeliście, że powiedziano: «Oko za oko i ząb za ząb». A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz. Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące. Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności SPOTKANIE Z OSOBĄ NIEDOSŁYSZĄCĄ