SPOTKANIE Z OSOBĄ NIEDOSŁYSZĄCĄ

29 marca klasy II brały udział w warsztatach prowadzonych przez pana Adama Stromidło – prezesa Polskiego Związku Głuchych. Pan Adam w ciekawy sposób opowiedział nam w jaki sposób osoby niedosłyszące oraz niesłyszące komunikują się. Nauczył nas alfabetu migowego, a także kilku słów w języku migowym. Dowiedzieliśmy się, co to są implanty i aparaty słuchowe.

Dzięki temu spotkaniu postaramy się bardziej szanować innych ludzi, szczególnie osoby niepełnosprawne.

Agnieszka Kamińska
Magdalena Sanakiewicz

• Sobota 2019-04-20, Wielka Sobota
    Łk 24,1-12
    W pierwszy dzień tygodnia niewiasty poszły skoro świt do grobu, niosąc przygotowane wonności. Kamień od grobu zastały odsunięty. A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa. Gdy wobec tego były bezradne, nagle stanęło przed nimi dwóch mężczyzn w lśniących szatach. Przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi, lecz tamci rzekli do nich: «Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił, będąc jeszcze w Galilei: "Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzeszników i ukrzyżowany, lecz trzeciego dnia zmartwychwstanie"». Wtedy przypomniały sobie Jego słowa i wróciły od grobu, oznajmiły to wszystko Jedenastu i wszystkim pozostałym. A były to: Maria Magdalena, Joanna i Maria, matka Jakuba; i inne z nimi opowiadały to Apostołom. Lecz słowa te wydały im się czczą gadaniną i nie dali im wiary. Jednakże Piotr wybrał się i pobiegł do grobu; schyliwszy się, ujrzał same tylko płótna. I wrócił do siebie, dziwiąc się temu, co się stało.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności SPOTKANIE Z OSOBĄ NIEDOSŁYSZĄCĄ