Wyprawa do Fortu Batowice

W sobotę 6 kwietnia uczestnicy kółka historyczno – turystycznego udali się do Fortu Batowice celem zrealizowania jednego z zadań projektu Nowa Huta 2.1. Naszym zamiarem było obejrzenie i sfotografowanie obiektu oraz poznanie jego historii.

Fort ten jest częścią Twierdzy Kraków. Został wybudowany w II połowie XIX wieku. Ma jedną kondygnację, ceglane ściany i betonowy strop. W czasie I wojny światowej, w listopadzie 1914 roku, został zaatakowany przez Rosjan. Obiekt ten znajduje się w parku na osiedlu Złotego Wieku, więc wykorzystaliśmy jego lokalizację na nieśpieszny sobotni spacer. Po drodze obserwowaliśmy budzącą się do życia na wiosnę przyrodę, a wracając skorzystaliśmy z huśtawek.

Izabela  Błaszczyk
Agnieszka Lech

• Poniedziałek 2019-06-17, Wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Słyszeliście, że powiedziano: «Oko za oko i ząb za ząb». A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz. Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące. Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Wyprawa do Fortu Batowice