Wycieczka klas IVb i IVc do Chęcin

10.04.2019 r. klasa IV b i IV c wraz z wychowawcami wyjechały na wycieczkę do Chęcin. Celem wycieczki szkolnej były edukacja i zabawa w Centrum Nauki Leonardo Da Vinci w Chęcinach oraz zwiedzanie ruin Zamku Królewskiego. W Centrum Leonardo Da Vinci dzieci mogły podziwiać różne dyscypliny naukowe np: poznać budowę i funkcję ciała człowieka, sprawdzić pojemność swoich płuc, zobaczyć jak w żyłach płynie krew, sprawdzić swój refleks i umiejętności logicznego myślenia. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się: jazda na rowerze - na ekranie można było zobaczyć szkielet wykonujący te same ruchy co rowerzysta, przejażdżka na wózku inwalidzkim po trasie pełnej przeszkód - do wózka dzieci czekały w długiej kolejce. W Centrum Leonardo można było zakupić pamiątki oraz pyszne lody :) Ciekawi dalszych przygód wybiegliśmy do parku doświadczeń znajdującego się na zewnątrz. Pomimo wietrznej pogody bawiliśmy się w labiryncie, siłowaliśmy się na wózkach i graliśmy na bębnach. Po tych wszystkich jakże emocjonujących doświadczeniach udaliśmy się na obiad i chwilę odpoczynku przed kolejną atrakcją, jaką było zwiedzanie ruin Zamku Królewskiego w Chęcinach.

Zamek pochodzi z przełomu XIII i XIV wieku , aby do niego dotrzeć musieliśmy pokonać ogromną górę. Na miejscu czekała na nas pani przewodnik, która przybliżyła nam historię zamku. Zwiedziliśmy skarbiec i kaplicę, widzieliśmy wieże więzienną, dawną wieże i wieżę strażniczą. Poznaliśmy legendę Białej Damy przechadzającej się po murach zamku. Największą atrakcją oprócz kupowania pamiątek było strzelanie z łuku w tarcze. Z zamku rozciągały się piękne widoki, podobno w pogodne dni można nawet zobaczyć Tatry.

Polecamy serdecznie wycieczkę do Centrum Nauki Leonardo Da Vinci i zachęcamy do zwiedzania ruin Zamku Królewskiego w Chęcinach. Gwarantujemy mile i pożytecznie spędzony czas.

Weronika, kl. IV b

• Środa 2019-05-22, 5. tydz.wielkanocny
    J 15,1-8
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który uprawia. Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie, o ile nie trwa w winnym krzewie, tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony, jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją i wrzuca do ognia i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Wycieczka klas IVb i IVc do Chęcin