Strona główna

WOLNOŚĆ, OJCZYZNA, PATRIOTYZM

3 maja 1791 roku Sejm Wielki uchwalił pierwszą w nowożytnej Europie, a drugą na świecie konstytucję. Corocznie upamiętniamy ten fakt, a 3 maja jest dniem wolnym od pracy  i nauki.

9 maja odbył się uroczysty apel z okazji 228 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przygotowali go uczniowie klas piątych ze swoimi wychowawcami. Zaprezentowali krótką lekcję historii i patriotyzmu, która przeniosła wszystkich w minione wieki. Uroczystość przybliżyła dzieciom i młodzieży wydarzenia historyczne i okoliczności tamtych niezwykłych zdarzeń.

Teksty recytowanych wierszy, śpiewanych piosenek (każda klasa zaśpiewała jedną wcześniej wybraną), a na zakończenie słowa Pani wicedyrektor  Agnieszki Zielowskiej zachęciły do chwili refleksji nad tym, czym jest WOLNOŚĆ, OJCZYZNA, PATRIOTYZM dla każdego z nas. 

Zapraszamy do galerii

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Czwartek 2019-07-18, 15. tydz. zwykły
    Mt 11,28-30
    W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem łagodny i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie”.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności WOLNOŚĆ, OJCZYZNA, PATRIOTYZM