"Kwiat dobroci"

W poniedziałek 27 maja drugoklasiści wraz z wychowawczyniami zaprosili swoich kolegów z klas młodszych na spektakl pt. "Kwiat dobroci". Wyjątkowymi gośćmi w tym dniu były również dzieci z zerówki przedszkola Słoneczko.
Młodzi aktorzy pięknie zaprezentowali baśniową historię. Wzbudziła ona spore emocje widzów i na pewno skłoniła do przemyśleń nad własnym zachowaniem.
Po południu grę aktorską swoich dzieci podziwiali również rodzice, ponieważ przedstawienie zostało przygotowane z okazji Dnia Matki. By uczcić to święto i podziękować rodzicom za dar życia, uczniowie dodatkowo recytowali wiersze, śpiewali piosenki i złożyli życzenia.

• Poniedziałek 2019-06-17, Wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Słyszeliście, że powiedziano: «Oko za oko i ząb za ząb». A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz. Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące. Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności "Kwiat dobroci"