Strona główna

"Kwiat dobroci"

W poniedziałek 27 maja drugoklasiści wraz z wychowawczyniami zaprosili swoich kolegów z klas młodszych na spektakl pt. "Kwiat dobroci". Wyjątkowymi gośćmi w tym dniu były również dzieci z zerówki przedszkola Słoneczko. 
Młodzi aktorzy pięknie zaprezentowali baśniową historię. Wzbudziła ona spore emocje widzów i na pewno skłoniła do przemyśleń nad własnym zachowaniem.
Po południu grę aktorską swoich dzieci podziwiali również rodzice, ponieważ przedstawienie zostało przygotowane z okazji Dnia Matki. By uczcić to święto i podziękować rodzicom za dar życia, uczniowie dodatkowo recytowali wiersze, śpiewali piosenki i złożyli życzenia.
Zapraszamy do galerii

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • 2019-08-18, 20. Niedziela zwykła
    Łk 12,49-53
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął! Chrzest mam przyjąć i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie. Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie rozdwojonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej”.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności "Kwiat dobroci"