Zajęcia laboratoryjne w Instytucie Fizyki UJ

Popołudnie 24 maja 2019 dwudziestu dwóch uczniów i uczennic klas ósmych szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum  spędziło w laboratoriach I Pracowni Fizycznej Instytutu Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie samodzielnie i w pełni profesjonalnych warunkach przeprowadzali doświadczenia, których wykonanie  w warunkach szkolnych nie jest możliwe.

Nasi fizycy zmagali się bowiem z eksperymentami dedykowanymi studentom różnych kierunków UJ, wykonywali identyczne jak oni procedury oraz byli nadzorowani przez tych samych pracowników naukowych.

Jak twierdzą sami uczniowie, obsługiwanie skomplikowanych urządzeń, czytanie schematów obwodów elektrycznych, łączenie kabelków i profesjonalne opracowywanie wyników pomiarów nie było dla nich wyzwaniem, gdyż podobne umiejętności ćwiczyli przez cały rok szkolny na konsultacjach z fizyki.

Warto nadmienić, że było to możliwe, między innymi, dzięki profesjonalnemu sprzętowi elektronicznemu dostarczonemu przez Ojca naszego kolegi Bartka - Pana Krzysztofa Bogusza, za co składamy Mu najserdeczniejsze podziękowania.

Nic więc dziwnego, że wiedza i przygotowanie naszych uczniów spotkały się z entuzjastyczną oceną pracowników naukowych I Pracowni Fizycznej, którzy wielokrotnie podkreślali doskonałe ich przygotowanie i szeroką wiedzę - znacznie przekraczającą poziom szkoły podstawowej i gimnazjum.

• Poniedziałek 2019-06-17, Wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Słyszeliście, że powiedziano: «Oko za oko i ząb za ząb». A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz. Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące. Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Zajęcia laboratoryjne w Instytucie Fizyki UJ