Spotkanie z Pisarzem

W ubiegły wtorek 11 czerwca klasy piąte naszej szkoły wzięły udział w jednym z wydarzeń Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie. W ramach Festiwalu odbyło się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha spotkanie z czołową postacią polskiej literatury dla dzieci i młodzieży - Panem Grzegorzem Kasdepke - autorem między innymi „Detektywa Pozytywki”. Pan Grzegorz jest autorem wielu książek, wielokrotnie wyróżnianym i nagradzanym za swoją twórczość między innymi Nagrodą Literacką imienia Kornela Makuszyńskiego. Zaskarbił sobie sympatię małych i dużych czytelników oraz uznanie krytyków. Przez wiele lat był redaktorem naczelnym czasopisma dla dzieci „Świerszczyk”.

Wydarzenie zatytułowane „45 puknięć w głowę” przebiegało wesoło. Bohater od samego początku nawiązał ciepły i serdeczny kontakt z uczestnikami. Dzieci wymyślały temat, na który pisarz mógłby w przyszłości stworzyć książkę. Potem uczniowie zadawali pytania nie tylko o pracę pisarza, ale także o prywatne życie. Spotkanie było ciekawe i inspirujące nie tylko dla przyszłych twórców. Na koniec pisarz rozdawał autografy i własnoręcznie wpisywał dedykacje do przyniesionych przez dzieci książek.

• Piątek 2019-12-06, 1. tydz. Adwentu
    Gdy Jezus przechodził, szli za Nim dwaj niewidomi, którzy głośno wołali: „Ulituj się nad nami, Synu Dawida”. Gdy wszedł do domu, niewidomi przystąpili do Niego, a Jezus ich zapytał: „Wierzycie, że mogę to uczynić”? Oni odpowiedzieli Mu: „Tak, Panie”.
    Wtedy dotknął ich oczu, mówiąc: „Według wiary waszej niech się wam stanie”. I otworzyły się ich oczy, a Jezus surowo im przykazał: „Uważajcie, niech się nikt o tym nie dowie”. Oni jednak, skoro tylko wyszli, roznieśli wieść o Nim po całej tamtejszej okolicy.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Spotkanie z Pisarzem

09-13.12.2019