Strona główna

Spotkanie z Pisarzem

          W ubiegły wtorek 11 czerwca klasy piąte naszej szkoły wzięły udział w jednym z wydarzeń Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie. W ramach Festiwalu odbyło się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha spotkanie z czołową postacią polskiej literatury dla dzieci i młodzieży - Panem Grzegorzem Kasdepke - autorem między innymi „Detektywa Pozytywki”. Pan Grzegorz jest autorem wielu książek, wielokrotnie wyróżnianym i nagradzanym za swoją twórczość między innymi Nagrodą Literacką imienia Kornela Makuszyńskiego. Zaskarbił sobie sympatię małych i dużych czytelników oraz uznanie krytyków. Przez wiele lat był redaktorem naczelnym czasopisma dla dzieci „Świerszczyk”.

          Wydarzenie zatytułowane „45 puknięć w głowę” przebiegało wesoło. Bohater od samego początku nawiązał ciepły i serdeczny kontakt z uczestnikami. Dzieci wymyślały temat, na który pisarz mógłby w przyszłości stworzyć książkę. Potem uczniowie zadawali pytania nie tylko o pracę pisarza, ale także o prywatne życie. Spotkanie było ciekawe i inspirujące nie tylko dla przyszłych twórców. Na koniec pisarz rozdawał autografy i własnoręcznie wpisywał dedykacje do przyniesionych przez dzieci książek.

Zapraszamy do galerii

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • 2019-08-18, 20. Niedziela zwykła
    Łk 12,49-53
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął! Chrzest mam przyjąć i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie. Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie rozdwojonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej”.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Spotkanie z Pisarzem