Drodzy Uczniowie!

Piękny i beztroski czas wakacji dobiega końca. Już niedługo rozpoczynamy nowy rok szkolny.
Z pewnością pracowity i wyjątkowy!

Oby dla wszystkich był owocny! :)

Na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 zapraszamy Was, drodzy uczniowie, w poniedziałek 2 września. Oto plan dnia:

Godzina 8.00
rozpoczęcie roku szkolnego dla klas IV - VIII
(najpierw w sali gimnastycznej, następnie w klasach).

Godzina 9.30
uroczysta Msza święta w naszym kościele parafialnym pw. Św. Brata Alberta
dla wszystkich uczniów,
czyli klas I – VIII.

Klasy IV - VIII wyjdą ze szkoły wraz z wychowawcami, zaś uczniów klas I - III wraz z Rodzicami zapraszamy pod kościół, gdzie tuż przed mszą św. w grupach klasowych z wychowawczyniami wejdą do świątyni.

Godzina 10.45
rozpoczęcie roku szkolnego dla klas I – III
(najpierw w sali gimnastycznej, następnie w klasach).

• Wtorek 2019-11-19, 33. tydz. zwykły
    Łk 19,1-10
    Jezus wszedł do Jerycha i przechodził przez miasto. A był tam pewien człowiek, imieniem Zacheusz, zwierzchnik celników i bardzo bogaty. Chciał on koniecznie zobaczyć Jezusa, kto to jest, ale nie mógł z powodu tłumu, gdyż był niskiego wzrostu. Pobiegł więc naprzód i wspiął się na sykomorę, aby móc Go ujrzeć, tamtędy bowiem miał przechodzić. Gdy Jezus przyszedł na to miejsce, spojrzał w górę i rzekł do niego: „Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w twoim domu”. Zeszedł więc z pośpiechem i przyjął Go rozradowany. A wszyscy widząc to, szemrali: „Do grzesznika poszedł w gościnę”.
    Lecz Zacheusz stanął i rzekł do Pana: „Panie, oto połowę mego majątku daję ubogim, a jeśli kogo w czym skrzywdziłem, zwracam poczwórnie”. Na to Jezus rzekł do niego: „Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu, gdyż i on jest synem Abrahama. Albowiem Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło”.

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Drodzy Uczniowie!